Poznań: Co i gdzie będzie się działo 11 listopada?

Na placu Wolności – obchody Święta Niepodległości, na Świętym Marcinie – Korowód Świętomarciński, koncerty i rogale, na al. Niepodległości – Bieg Niepodległości, a na dworcu PKP – wyprawa w czasie. Gdzie i kiedy warto się wybrać?

Przede wszystkim – czegokolwiek nie wybierzecie, samochód zostawcie w domu. W całym centrum Poznania obowiązują dziś zmiany organizacji ruchu, nie będzie też gdzie zaparkować. Miejski Inżynier Ruchu sugeruje kierowcom szczególnie omijanie w godzinach południowych centrum miasta ulicami drugiej ramy komunikacyjnej (Serbska – Al. Solidarności – Witosa – Niestachowska – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Reymonta – Hetmańska – Zamenhofa – Jana Pawła II – Hlonda). Lepiej skorzystać z miejskiej komunikacji – informacje, jak będzie kursowała, znajdziecie tutaj.

Uroczystości na pl. Wolności
W związku z Wojewódzkimi Obchodami Święta Niepodległości na pl. Wolności – dokładny program znajdziecie tutaj – od 8:00 do 18:00 obowiązywać będą czasowe zakazy ruchu pojazdów na Al. Marcinkowskiego (jezdnia zachodnia od ul. 23 Lutego do pl. Wolności), pl. Wolności, ul. 27 Grudnia (na wysokości pl. Wolności) i ul. Nowowiejskiego. Zakazy nie dotyczą dojazdu do posesji i parkingu podziemnego pod pl. Wolności. Główne uroczystości zaplanowano w godzinach południowych.
Objazd wyznaczono przez ul. 23 Lutego, pl. Cyryla Ratajskiego i ul. 3 Maja.

Bieg Niepodległości
Kolejne zmiany są spowodowane III Biegiem Niepodległości, który wyruszy o 11.00 – dokładne informacje o biegu i trasie znajdziecie tutaj – w Poznaniu została wprowadzona czasowa organizacja ruchu od niedzieli 10 listopada od godz. 23:30 do poniedziałku 11 listopada do godz. 17:30.
W godzinach od 23:30 w niedzielę do 17:30 w poniedziałek wyłączona z ruchu pojazdów będzie strefa startu i mety na al. Niepodległości (od ul. Libelta do św. Barbary), a ul. Cicha będzie dwukierunkowa.
Od godz. 5:00 do czasu przebiegnięcia ostatniego zawodnika (ok. godz. 14:00) zamknięte dla ruchu będą skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Libelta i z ul. Solną/Nowowiejskiego.

Pociągiem do wolności na Dzień Niepodległości!
To akcja zorganizowana z okazji Święta Niepodległości przez TurKol. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Imieniny Ulicy Święty Marcin
Trasę korowodu i imprezy towarzyszące zlokalizowano w ciągu ul. Święty Marcin na odcinku od Al. Marcinkowskiego do al. Niepodległości – dokładny program Imienin Ulicy znajdziecie tutaj. W związku z tym w poniedziałek 11 listopada od godz. 00:00 (początek montażu stanowisk handlowych i gastronomicznych wokół CK Zamek) do godzin nocnych 12 listopada (po zakończeniu demontażu stanowisk) wyłączone z ruchu będą:
– jezdnia północna ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki (objazd ul. Taylora);
– al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Fredry (objazd przez ul. Św. Marcin, rondo Kaponiera, ul. Roosevelta, ul. Libelta).
11 listopada od godz. 6:00 do 12:00 i wyłączone z ruchu będą:
– ul. Św. Marcin (od ul. Ratajczaka do al. Niepodległości – obie jezdnie);
– al. Niepodległości (od ul. Św. Marcin do ul. Fredry);
– przejazd poprzeczny ulicą Kościuszki przez ul. Św. Marcin (ul. Ratajczaka będzie przejezdna).
11 listopada od godz. 12:00 do 15:00, w związku z korowodem, wyłączone z ruchu będą:
– ul. Św. Marcin (od ul. Piekary do al. Niepodległości – obie jezdnie);
– ul. Piekary (od ul. Ogrodowej do ul. Św. Marcin);
– skrzyżowanie ul. Św. Marcin z al. Niepodległości wraz z al. Niepodległości do ul. Fredry.
11 listopada od godz. 15:00 do ok. godz. 22:00 wyłączone z ruchu będą:
– ul. Św. Marcin (od ul. Ratajczaka do al. Niepodległości – obie jezdnie);
– skrzyżowanie ul. Św. Marcin z al. Niepodległości wraz z al. Niepodległości do ul. Fredry;
– przejazd poprzeczny ulicą Kościuszki przez ul. Św. Marcin (ul. Ratajczaka będzie przejezdna).
Utrzymany będzie dojazd do ul. Dworcowej od strony ronda Kaponiera. Od godz. 12:00 do 22:00 wyjazd z ul. Dworcowej zaplanowano przez nawrotkę na moście Uniwersyteckim i rondo Kaponiera.
Wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach al. Niepodległości z ul. Św. Marcin, ul. Taylora i ul. Powstańców Wlkp.

el

Podziel się: