Poznań: 11 listopada – zmiany w organizacji ruchu

Obchody Święta Niepodległości, Korowód Świętomarciński czy Bieg Niepodległości – 11 listopada to szereg imprez plenerowych, które skutkują zmianami w organizacji ruchu. Lepiej tego dnia zostawić samochód w domu.

Plac Wolności oraz Imieniny ul. Św. Marcin – na ulicy Święty Marcin – te miejsca i ich okolice będą tego dnia praktycznie nieprzejezdne. Dodatkowo tego dnia odbędzie się też Bieg Niepodległości – z tego powodu zmieni się organizacji ruchu w centrum i na Winogradach.

Uroczystości na pl. Wolności

W związku z Wojewódzkimi Obchodami Święta Niepodległości na pl. Wolności w poniedziałek 11 listopada w godz. od 8:00 do 18:00 obowiązywać będą czasowe zakazy ruchu pojazdów na Al. Marcinkowskiego (jezdnia zachodnia od ul. 23 Lutego do pl. Wolności), pl. Wolności, ul. 27 Grudnia (na wysokości pl. Wolności) i ul. Nowowiejskiego. Zakazy nie dotyczą dojazdu do posesji i parkingu podziemnego pod pl. Wolności. Główne uroczystości zaplanowano w godzinach południowych.

Objazd wyznaczono przez ul. 23 Lutego, pl. Cyryla Ratajskiego i ul. 3 Maja.

W związku z ograniczeniami parkowania na Al. Marcinkowskiego prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.

Bieg Niepodległości

Start biegu zaplanowano na godz. 11:11. Zmiana czasowej organizacji ruchu rozpocznie się w niedzielę, 10 listopada od godz. 23:30, i potrwa do poniedziałku 11 listopada do godz. 17:30.

W godzinach od 23:30 w niedzielę do 17:30 w poniedziałek wyłączona z ruchu pojazdów będzie strefa startu i mety na al. Niepodległości (od ul. Libelta do św. Barbary), a ul. Cicha będzie dwukierunkowa.

Od godz. 5:00 do czasu przebiegnięcia ostatniego zawodnika (ok. godz. 14:00) zamknięte dla ruchu będą skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Libelta i z ul. Solną/Nowowiejskiego.

Trasa biegu liczy 10 km i prowadzi ulicami: al. Niepodległości (start) – Przepadek – Pułaskiego – Mieszka I – Al. Solidarności – Murawa – Słowiańska – Szelągowska – Winogrady – Za Cytadelą – Armii Poznań – al. Niepodległości (meta).

Od ok. godz. 10:00 do przebiegnięcia ostatniego zawodnika (ok. godz. 14:00), wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice lub ich fragmenty:

– al. Niepodległości (od ul. Fredry do ul. Armii Poznań;

– ul. Armii Poznań (od al. Niepodległości do ul. Winogrady);

– ul. Mieszka I (część wschodnia od ul. Winogrady do Al. Solidarności);

– Al. Solidarności (jezdnia południowa od ul. Mieszka I do ul. Murawa, na jezdni północnej ruch dwukierunkowy);

– ul. Murawa (jezdnia zachodnia od Al. Solidarności do ul. Słowiańskiej);

– ul. Murawa (obie jezdnie od ul. Słowiańskiej do ul. Winogrady);

– ul. Słowiańska (od ul. Murawa do ul. Szelągowskiej);

– ul. Szelągowska (od ul. Słowiańskiej/Wilczak do ul. Winogrady);

– ul. Winogrady (od ul. Szelągowskiej do ul. Za Cytadelą);

– ul. Za Cytadelą (od ul. Winogrady do ul. Armii Poznań).

W związku z organizacją biegu wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na jego trasie, a w rejonie startu i mety wprowadzone zostaną ograniczenia parkowania – prosimy kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie i wcześniejsze usunięcie pojazdów ze stref objętych zakazem.

Od soboty 9.11 do poniedziałku 11.11 czynna będzie infolinia Organizatora: 503486084.

Imieniny Ulicy Święty Marcin

Trasę korowodu i imprezy towarzyszące zlokalizowano w ciągu ul. Święty Marcin na odcinku od Al. Marcinkowskiego do al. Niepodległości. W związku z tym w poniedziałek 11 listopada od godz. 00:00 (początek montażu stanowisk handlowych i gastronomicznych wokół CK Zamek) do godzin nocnych 12 listopada (po zakończeniu demontażu stanowisk) wyłączone z ruchu będą:

– jezdnia północna ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki (objazd ul. Taylora);

– al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Fredry (objazd przez ul. Św. Marcin, rondo Kaponiera, ul. Roosevelta, ul. Libelta).

11 listopada od godz. 6:00 do 12:00 i wyłączone z ruchu będą:

– ul. Św. Marcin (od ul. Ratajczaka do al. Niepodległości – obie jezdnie);

– al. Niepodległości (od ul. Św. Marcin do ul. Fredry);

– przejazd poprzeczny ulicą Kościuszki przez ul. Św. Marcin (ul. Ratajczaka będzie przejezdna).

11 listopada od godz. 12:00 do 15:00, w związku z korowodem, wyłączone z ruchu będą:

– ul. Św. Marcin (od ul. Piekary do al. Niepodległości – obie jezdnie);

– ul. Piekary (od ul. Ogrodowej do ul. Św. Marcin);

– skrzyżowanie ul. Św. Marcin z al. Niepodległości wraz z al. Niepodległości do ul. Fredry.

11 listopada od godz. 15:00 do ok. godz. 22:00 wyłączone z ruchu będą:

– ul. Św. Marcin (od ul. Ratajczaka do al. Niepodległości – obie jezdnie);

– skrzyżowanie ul. Św. Marcin z al. Niepodległości wraz z al. Niepodległości do ul. Fredry;

– przejazd poprzeczny ulicą Kościuszki przez ul. Św. Marcin (ul. Ratajczaka będzie przejezdna).

Utrzymany będzie dojazd do ul. Dworcowej od strony ronda Kaponiera. Od godz. 12:00 do 22:00 wyjazd z ul. Dworcowej zaplanowano przez nawrotkę na moście Uniwersyteckim i rondo Kaponiera.

Wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach al. Niepodległości z ul. Św. Marcin, ul. Taylora i ul. Powstańców Wlkp. Kierowcy są proszeni o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazem zatrzymywania się. Na wniosek policji wprowadzane mogą być dodatkowe zmiany w organizacji ruchu.

Komunikacja tramwajowa i autobusowa w rejonie imprezy odbywać się będzie z wykorzystaniem śluz i pod kontrolą funkcjonariuszy Policji i Nadzoru Ruchu

MIR, op. RB

Podziel się: