Poznań: CK Zamek zaprasza na wakacje

Zamek Cesarski CK Zamek fot. Sławek Wąchała
Cały czas otwarta jest wystawa „Dizajn. Odsłona poznańska”, warte zobaczenia są także ekspozycje „The Comet is coming” oraz „Zoom: Pracownia Mebli Kowalskich”. „Jak zwykle dziać się będzie dużo!” – zapewniają pracownicy CK Zamek.

Ale nie tylko wystawy będą przyciągać do zamku. W każdy poniedziałek i czwartek warto się wybrać na piękny Dziedziniec Zamkowy (wejście od Al. Niepodległości) do przeżywania filmowych emocji pod gołym niebem w ramach Plenerowe-Pałacowe. W programie najważniejsze tytuły minionego roku (m.in. „Palm Springs”, „A potem tańczyliśmy”), horrory („Possessor”, „Saint Maud”), a także najnowsze produkcje – „Lato ’85” Francois Ozona.

„7 Wspaniałych” to wakacyjny cykl koncertów, podczas których będzie można usłyszeć muzyków dobrze znanych z zamkowych scen, ale w ich nowych wcieleniach, które mogą widzów nieźle zaskoczyć. Tym bardziej, że w czasie pandemii nagrali i wydali nowe płyty, których nie mieli jeszcze okazji zaprezentować publiczności na żywo. Na Dziedzińcu Zamkowym wystąpią m.in. Spięty, Pablopavo i Ludziki czy Dagadana.

Będzie też kontynuacja cyklu „Dzikie miasto” – jego uczestnicy za pomocą literatury i spacerów będą sprawdzać, czy możliwe jest harmonijne koegzystowanie fauny, flory i ludzi. W programie także spotkania z Seryjnymi Poetami, Marcinem Wichą czy Dionisosem Sturisem.

Można oczywiście także zwiedzać zamek samodzielnie, jak i z audioprzewodnikiem. Można też zabrać dzieci, bo cykl wydarzeń „Zamkowe Lato dla Dzieci” nie pozwoli im się nudzić. Czekają na nie liczne spektakle, warsztaty aktorskie i taneczne, detektywistyczne poszukiwania, a nawet koncert! Miłośnicy lektury natomiast zawsze znajdą coś ciekawego w księgarni Bookowski.

Podziel się:

Ostatnio dodane: