Medytacje o pokoju fot. UMP

Poznań: “Chór w czasach zarazy” – tym razem w Muzeum Narodowym

Wyjątkowy projekt Jacka Sykulskiego zagości tym razem w klimatycznych wnętrzach Muzeum Narodowego w sobotę, 20 czerwca. Wydarzenie będzie retransmitowane online.

Zagrożenie wirusowe z dnia na dzień przerwało pracę większości artystów. Szukając nowej formuły dla wspólnego śpiewania Jacek Sykulski, poznański dyrygent i kompozytor, stworzył projekt “Chór w czasach zarazy” – o czym już pisaliśmy przy okazji powstania teledysku do utworu “The peace meditation” Jacka Sykulskiego. Internetowa retransmisja wyjątkowego koncertu odbędzie się na profilach facebookowych Miasta Poznania oraz Poznańskiego Chóru Chłopięcego, w sobotę 20 czerwca, o godzinie 17:00.

– Dziękuję wszystkim artystom za wyjątkowe zaangażowanie, wysiłek i szacunek dla muzyki – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Dziękuję też dyrygentowi za to, że w tych trudnych czasach potrafił zebrać poznańskich artystów i pokazać, że muzyka potrafi łączyć, inspirować i dawać nadzieję. Zapraszam na koncert wszystkich mieszkańców miasta!

W gościnnych murach Muzeum Narodowego w Poznaniu spotkali się wybitni soliści, dyrygenci oraz śpiewacy różnych poznańskich formacji związanych z szeroko pojętą chóralistyką, aby w pełnowymiarowym koncercie podzielić się programem artystycznym, obejmującym dzieła wielkich mistrzów – od Bacha aż po zespół Queen.

– Niemożliwe stało się wykonalne: w jednej przestrzeni wystąpili tacy artyści, jak Affabre Concinui, Marzena Michałowska, AudioFeels, czy Kasia Rościńska – mówi Jacek Sykulski. – Wszyscy chcieliśmy zamanifestować, że to muzyka i śpiew dają nadzieję na lepsze jutro, na normalność.

W repertuarze koncertu znalazło się miejsce nie tylko dla muzyki Bacha, Rachmaninowa, Góreckiego, czy związanego z Poznaniem Nowowiejskiego. Zespół zmierzył się również z utworami, które mogą wydawać się dla tradycyjnie rozumianego chóru nietypowe: przebojami muzyki popularnej, takimi jak True Colors, czy The Show Must Go On.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze