Poznań: Chcesz porozmawiać o raporcie o stanie miasta? Zapisz się na debatę!

Osoby, które chcą zabrać głos w sprawie nowego “Raportu o stanie miasta Poznania” za rok 2019, będą mogły to zrobić podczas absolutoryjnej sesji Rady Miasta. Zgłoszenia można składać do 6 lipca.

Prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił już raport o stanie Poznania, obejmujący 2019 rok. Opracowanie, przygotowane przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP, porusza kluczowe kwestie, które składają się na współczesne oblicze naszego miasta, jego otwartość i dynamiczny rozwój. Z raportem można zapoznać się na portalu BaDaM Poznań.

Głos w sprawie raportu mieszkańcy będą mogli zabrać podczas sesji absolutoryjnej Rady Miasta Poznania. W debacie może wziąć udział 15 uczestników, które poprze pisemnie 50 osób. Zgłoszenie do udziału w dyskusji, wraz z listą podpisów, należy złożyć u Przewodniczącego Rady Miasta Poznania, w sekretariacie Biura Rady Miasta, pl. Kolegiacki 17, pok. 110 (w godzinach pracy urzędu), najpóźniej w dniu poprzedzającym sesję, tj. do 6 lipca 2020 roku.

Sesja absolutoryjna, podczas której przewidziana jest debata o stania miasta, odbędzie się 7 lipca (początek o godz. 9). Będzie miała formę zdalną. Jej transmisja zostanie przeprowadzona z Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17.

Mieszkańcy, którzy zgłoszą się do udziału w debacie, będą zabierać głos przy stanowisku z komputerem, znajdującym się w Sali Sesyjnej S3. Wobec czego proszeni są o przebywanie w tej sali podczas debaty. Uczestnicy dyskusji będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez przewodniczącego rady.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych w dniu sesji uczestnik debaty nie powinien przychodzić do urzędu. Taka osoba musi pozostać w domu i postępować zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze