Poznań: Centrum kongresowe MTP będzie miało nową elewację. Ruchomą

Nowa elewacja, widok od Śniadeckich fot. MTP

Rozpoczęła się właśnie modernizacja Poznań Congress Center na MTP. Budynek zostanie poddany termomodernizacji, a przy okazji zyska iluminację świetlną oraz nowoczesną elewację kinetyczną.

Elewacja kinetyczna to taka, która za pomocą tysięcy małych płytek reaguje na zjawiska naturalne, np. wiatr. Podobny rodzaj elewacji można znaleźć m.in. na budynkach w Wielkiej Brytanii czy Australii.

– Grupa MTP, aby utrzymywać się w światowym topie ośrodków wystawienniczych i kongresowych, nieustannie inwestuje w poszerzanie i unowocześnianie swojej infrastruktury, dostosowując ją do aktualnych trendów architektonicznych – wyjaśnia Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. – Nowa elewacja diametralnie zmieni oblicze serca Międzynarodowych Targów Poznańskich. A nowoczesny design i szerokie możliwości multimedialne dodatkowo uatrakcyjnią teren targowy Celem Grupy MTP jest zwiększenie konkurencyjności flagowych obiektów i przyciąganie do Poznania jak największej liczby wydarzeń o charakterze międzynarodowym.

Modernizacja elewacji pozwoli również na wykonanie iluminacji świetlnej na zewnętrznej części budynku oraz montaż ekranu LED, który poszerzy ofertę marketingową Grupy MTP i pozwoli ograniczyć druk banerów reklamowych. Warto przypomnieć, że w światowym rankingu miast dostosowanych do organizacji dużych imprez opracowanym przez grupę Northstar Meetings Poznań zajmuje aż 20 miejsce. A ranking uwzględnia bardzo wiele aspektów, bo poza przestrzenią wystawienniczą bierze pod uwagę również cenę i dostęp do bazy hotelowej, połączenia lotnicze, czas przejazdu z lotniska i poziom bezpieczeństwa. Poznań w tym rankingu pokonał m.in. Monachium, Chicago i Dubaj, ustępując miejsca m.in. Frankfurtowi, Moskwie czy Paryżowi.

Inwestycja ma zakończyć się w drugim kwartale 2022 roku.

Źródło: MTP

Podziel się:

Ostatnio dodane: