Poznań: CBŚP zatrzymało siedem osób. Podrabiali leki

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Funkcjonariusze CBŚP z Poznania zatrzymali siedem osób oraz zlikwidowali miejsce produkcji i magazyn sfałszowanych leków.

Ze wstępnych szacunków wynika, że wartość przejętych „leków” to około milion złotych. Do samych zatrzymań przez funkcjonariuszy miało dojść na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. – Uderzono w sam trzon grupy, zatrzymując m.in. osobę, która usłyszała zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej i kierowania nią. Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie grupy zajmowali się produkcją, przechowywaniem i sprzedażą produktów leczniczych, w tym także czterech największych koncernów farmaceutycznych. Wśród medykamentów znalazły się także substancje zabronione określone w grupie S1, S2 i S4 załącznika nr 1 do Międzynarodowej Konwencji o zwalczaniu dopingu w sporcie. Wszystko wskazuje na to, że członkowie grupy uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu – relacjonują funkcjonariusze.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej; naruszenia przepisów ustawy prawo farmaceutyczne; ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie; sprowadzania zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz prania pieniędzy. Osobie podejrzewanej o kierowanie grupą grozi do 15 lat pozbawienia wolności. W przypadku reszty będzie to maksymalnie 12 lat. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Źródło: CBŚP

Podziel się:

Ostatnio dodane: