Niestachowska, Witosa korek fot. L. Łada

Poznań: Całe miasto stoi! A zwłaszcza Jeżyce

Nie dość, że 2 września, czyli pierwszy dzień szkoły, to jeszcze znienacka zamknięta Kościelna – i mamy efekt: znacznie większe niż codzienne w godzinach szczytu korki w całym centrum. Omijajcie śródmieście!

Przy tak ciasnym centrum, jakie ma Poznań, każda zamknięta ulica daje się odczuć kierowcom w całym śródmieściu i nie inaczej jest dziś. Zwłaszcza że nałożył się na to pierwszy dzień szkoły, który i bez zamkniętych ulic co roku wywołuje spore zamieszanie na drogach.

Kościelna została zamknięta już dziś z powodu awarii kanalizacyjnej, czego efektem są znacznie większe korki na całych Jeżycach, a szczególnie na Niestachowskiej i Żeromskiego, gdzie dodatkowe atrakcje zapewniają ograniczenia spowodowane budową ulicy św. Wawrzyńca. Znacznie większy ruch jest też na Ogrodach, zwłaszcza na Dąbrowskiego i Szpitalnej w kierunku Przybyszewskiego.

Tradycyjnie trzeba swoje odczekać chcąc przejechać przez którykolwiek z mostów do wschodnich dzielnic Poznania, szczególnie wokół remontowanego ronda Rataje. Blokują się też wyjazdówki, ze szczególnym uwzględnieniem węzłów remontowanej S11 i miejskiego odcinka autostrady. Korek jest na Głogowskiej – tam z kolei trwają prace przy naprawie nawierzchni między ulicą ostatnią a węzłem A2 i tak będzie do 6 września. Na Naramowickiej i Lechickiej,a także Serbskiej tradycyjne już utrudnienia z powodu budowy trasy na Naramowice. Kierowcom chcącym wjechać do miasta drogą bez remontu zostaje tylko Gdyńska, Bałtycka i Warszawska, nic więc dziwnego, że tam też są korki.

1 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze