Poznań: Budynek przy Marcelińskiej 30 nie do poznania po remoncie

budynek przy Marcelińskiej fot. ZKZL
Nowa instalacja elektryczna i kanalizacyjna, ocieplenie, elewacja – ale także piwica, wiata śmietnikowa i wjazd na posesję. Budynek przy ul. Marcelińskiej 30 przeszedł naprawdę kompleksowy remont.

Jak remontować – to naprawdę porządnie, kompleksowo i od podstaw, uważa ZKZL. Dowodem na to jest remont budynku przy ulicy Marcelińskiej 30.
– Zakres prac objął wykonanie nowej instalacji elektrycznej oraz rozbudowę instalacji kanalizacyjnej – wylicza Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Tam, gdzie było to niezbędne, wymieniono stolarkę okienną. Budynek został ocieplony a dodatkowo wykonano nową elewację. Podczas prac wyremontowano klatkę schodową oraz piwnice. Zagospodarowano też teren sąsiadujący z budynkiem gdzie wykonano nowy wjazd, wiatę śmietnikową oraz wygospodarowano miejsce postojowego dla osób niepełnosprawnych.

Rzecznik podkreśla, że w tym przypadku remont był także krokiem w stronę ekologii, ponieważ w budynku zlikwidowano piece kaflowe i zmieniono ogrzewanie na węzeł cieplny, a na elewacji budynków umieszczono budki lęgowe dla ptaków, i to w konsultacji z ornitologami. Dzięki temu kilka budek zostało przygotowanych specjalnie pod potrzeby jerzyków.

Prace w budynku przy ulicy Marcelińskiej 30 trwały rok, a koszt inwestycji wyniósł niecały milion złotych.

ZKZL

Podziel się:

Ostatnio dodane: