Poznań: Budowa szpitala tymczasowego trwa

Szpital polowy MTP Poznań w budowie fot. Sławek Wąchała
– 13 listopada będzie gotowa izba przyjęć, a od poniedziałku będą montowane elementy medyczne. Podłączamy w tej chwili tlen, także 26 listopada to wszystko będzie gotowe – powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.

Część, którą miało wykonać miasto, to jest te elementy, które wiązały się z przygotowaniem hali – zostały więc zakończone. Teraz jeszcze instalacje muszą przejść testy i po nich szpital będzie mógł zacząć działalność.
– Mam nadzieję, że wojewodzie i rektorowi Tykarskiemu uda się zgromadzić personel, który jest podstawowym elementem funkcjonowania tego szpitala – podsumował prezydent Jaśkowiak.

Od 30 października działa już strona internetowa poświęcona rekrutacji do tworzonego obecnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem. Do 4 listopada zgłosiło się prawie 600 chętnych pracowników personelu medycznego, a dodatkowo ponad 100 studentów medycyny, jednak nabór wciąż trwa. Szpital docelowo będzie liczył 597 łóżek, a do opieki nad tyloma pacjentami potrzeba znacznie więcej lekarzy i pielęgniarek.

Osoby, które chcą pomóc w walce z epidemią, mogą zgłaszać się poprzez stronę szpitaltargi.pl.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: