Poznań: Budowa oświetlenia w parku Wodziczki już trwa!

budowa oświetlenia w parku Wodziczki fot. Rowerowy Poznań
Wzdłuż północnej alei parkowej trwają właśnie prace nad montażem latarni, co wychwycił Rowerowy Poznań. „Jedna z kluczowych tras z Programu Rowerowego w końcu będzie dostępna niezależnie od pory dnia!” – skomentowali działacze.

Północna aleja parku jest częścią trasy rowerowej R6 z Programu Rowerowego Miasta Poznania, która docelowo połączy centrum miasta z Sołaczem, Strzeszynem i Podolanami. To dlatego oświetlenie jej jest istotną sprawą – sądząc po obecnym ruchu rowerowym w tych dzielnicach będzie to uczęszczana trasa, a więc oświetlenie bardzo się przyda.

„Trasa R6 w przyszłości będzie krzyżować się w parku z jedną najważniejszych tras rowerowych w Poznaniu, czyli nową trasą R3” – piszą działacze Rowerowego Poznania. – „Będzie ona prowadzić z Piątkowa wzdłuż „Pestki” na Most Teatralny. Będzie to prawdziwa zielona rowerostrada!”.

Lampy zostaną zamontowane na odcinku prawie 900 metrów, od ulicy Pułaskiego do alei Wielkopolskiej. Przewody oświetlenia są układane tak, aby nie zniszczyć nawierzchni asfaltowej ułożonej w pierwszym etapie w 2020 roku.

Inwestycja jest prowadzona na zlecenie Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Rowerowy Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: