Poznań: Brutalni gwałciciele z łagodnym wyrokiem

Brutalnie pobili ofiarę, doprowadzając do tego, że została kaleką, a później zgwałcili. Sąd wymierzył gwałcicielom karę 10,5 roku więzienia, a mężczyźnie, który ją pobił – 85, roku.

Poszkodowana to 35-letnia mieszkanka ulicy Garncarskiej w Poznaniu. Kobieta rozstała się ze swoim partnerem i nie miała gdzie mieszkać. Koleżanka zaproponowała jej pomoc i zaprowadziła ją do swojego znajomego, Sebastiana R. Ten zgodził się przenocować kobietę.

Następnego dnia u Sebastiana zjawili się goście, trzej znajomi. Zaczęła się impreza z dużą ilością alkoholu. W pewnej chwili mężczyźni zaproponowali kobiecie, żeby się rozebrała. Odmówiła, a wtedy zaczęli ją bić. najbardziej brutalny był Sebastian R., który uderzał kobietę także patelnią i farelką, aż straciła przytomność. Wtedy dwóch mężczyzn zgwałciło nieprzytomną kobietę, po czym wszyscy wyszli z mieszkania, nie wzywając do niej żadnej pomocy.

Ranną znalazła następnego dnia sąsiadka – i to ona wezwała pogotowie. Kobieta trafiła do szpitala, a lekarze ocenili jej stan jako krytyczny. Udało się uratować jej życie, ale nie zdrowie. Usunięto jej krwiaka mózgu, jednak niedotlenienie i niedokrwienie sprawiło, że kobieta ma niedowład czterokończynowy, zaburzenia mowy, bardzo trudno nawiązać z nią kontakt. Wymaga całodobowej opieki i zdaniem lekarzy nigdy nie wróci do zdrowia. Po opuszczeniu szpitala przeniesiono ją więc do zakładu opiekuńczo leczniczego.

Sprawcy zostali złapani i oskarżeni o pobicie, gwałt, spowodowanie kalectwa i nieudzielenie pomocy. Za takie przestępstwa można dostać nawet 15 lat więzienia – jednak sąd był litościwy i uznał, jak podaje “Gazeta Wyborcza”, że oskarżeni nie zasługują na maksymalny wymiar kary. Dwóch gwałcicieli skazał na 10,5 roku więzienia – obaj są recydywistami. Sebastian R. za pobicie został skazany na 8,5 roku, a czwarty mężczyzn za nieudzielenie pomocy dostał rok więzienia.

Rodzice pokrzywdzonej zastanawiają się nad złożeniem apelacji. Kobieta do końca życia będzie wymagała pomocy medycznej, co się więc z nią stanie, gdy oni umrą? Osierociła też małoletnie dziecko, które długo jeszcze będzie wymagać opieki.

Gazeta Wyborcza, el

9
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Oczy Tany
Gość
Oczy Tany

Kolejny artykuł nabazgrany przez specjalistę po szkole Sromotnika toruńskiego. typu Kali jeść kali s**ć.
Nie stać was na prawdziwego dziennikarza nie piszcie nic.

Krzysztof Frydrych
Gość
Krzysztof Frydrych

Witamy w Polsce.

Romuald Hylla
Gość
Romuald Hylla

Nie – zawiśli – sędziowie – zawisł poszkodowany 👎

Kowal
Gość
Kowal

Wszyscy powinni jej płacić do końca życia . Sąd powinien nakazać całej czwórce , po tysiąc zł miesięcznie rekompensaty . Bohaterowie pier.oleni , mam nadzieje ze ich mocno uszkodzą w więzieniu.

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Wolne sądy ! Konstytucja ! …

asd
Gość
asd

Te bydlęta mają jakieś poplecznictwo !!! Sąd dostał polecenie ???

Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

zacheta dla nastepnych. patologia wymiary niesprawiedliwosci, upadek moralnosci podsycany przez wyzsza kaste

Jacek
Gość
Jacek

Macei “wolne sądy”. Wolałbym zginąć niż taki wyrok ogłosić !

Shamil Basayev
Gość
Shamil Basayev

FoLnE sOnDy!