krew fot. UMP
Kończy się krew grup ARh- i BRh-, a dramatycznie brakuje krwi grup 0Rh+ i 0Rh-. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ponownie prosi krwiodawców o pomoc.

Pandemia jest czasem, gdy w RCKiK pracuje się wyjątkowo ciężko w wyjątkowo trudnych warunkach, choć krew jest potrzebna tak samo jak zawsze. Zapasy krwi ponownie spadły do niepokojąco niskiego poziomu, a najbardziej brakuje grup 0Rh+ i 0Rh-.

RCKIK apeluje o oddawanie krwi do wszystkich, którzy mogą to zrobić – szczegóły zostania honorowym krwiodawcą można znaleźć na stronie RCKiK, tak samo jak rozkład jazdy krwiobusów.

Krew można oddać po uprzedniej rejestracji w samej stacji RCKiK przy ul.Marcelińskiej – rejestracja dawców: poniedziałek/wtorek/piątek – 7 – 15, środa/czwartek – 7 – 18 oraz sobota – 7 – 13.

Można także ją oddać w jednym z krwiobusów, które kursują po Wielkopolsce. Jutro zbiórka będzie prowadzona w Komornikach przy Centrum Kultury i Tradycji od godziny 9.00 do 14.00 oraz w Poznaniu przy parafii św. Moniki, przy Biskupińskiej 29 w tym samych godzinach.

Natomiast w poniedziałek krwiobusy będzie można spotkać od 9.00 do 14.30 na placu Mickiewicza, a od 12.00 do 17.00 przed CH Posnania w Poznaniu. Do końca tygodnia krwiobusy odwiedzą też Środę Wielkopolską, Gostyń, Tarnowo Podgórne, Lusówko, Luboń i Rakoniewice.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: