Poznań: Boże Narodzenie i… prezenty w zoo

Baloo z prezentem fot. Zoo Poznań
Myślicie, że tylko ludzie obchodzą Boże Narodzenie i dostają prezenty? Otóż mylicie się! Zobaczcie, jak wygląda Gwiazdka w poznańskim zoo. Oczywiście z prezentami.

Pracownicy zoo gwiazdkowe prezenty i choinki dla swoich podopiecznych przygotowywali już od kilku tygodni. A później sprawdzali, czy trafili w gust surykatki, niedźwiedzia czy tygrysa. Na filmach nakręconych przez nich wyraźnie widać, że także podopieczni poznańskiego ogrodu uwielbiają Boże Narodzenie i prezenty! Kto nie wierzy – niech sam obejrzy…

Oto radość surykatek:

Na tym filmie występują: karakale, bracia Jino i Safi, koty amurskie Czesio i Miecia, ocelot Ocuś, żbiki, tygrys Tungus.

A oto zabawa kapucynek mieszkających w Starym Zoo. Lucjan trafił do zoo z cyrku, gdzie stał się zbędny, bo zaczął gryźć dzieci. Pozostałe kapucynki i talapoiny przyjechały od Adwokatów Zwierząt z Holandii (AAP). Tam zostały wyratowane, zrehabilitowane, a po zaznanych cierpieniach (talapoiny Hugo i Dylan ufarbowani na blond, w sukienkach, trzymani na uwięzi, mieli tańczyć na ulicach Sewilli) pracownicy zoo starają się zapewniać im już tylko taką zabawę, jakiej same pragną.

Niedźwiedź Baloo zazdrośnie schował swój prezent. Żeby nikt nie zobaczył, co dostał…

A oto prawdziwie słoniowa choinka Kizi, Lindy, Ninia i Kingi.

Podziel się: