Poznań: Boże Narodzenie i… prezenty w zoo

Baloo z prezentem fot. Zoo Poznań
Myślicie, że tylko ludzie obchodzą Boże Narodzenie i dostają prezenty? Otóż mylicie się! Zobaczcie, jak wygląda Gwiazdka w poznańskim zoo. Oczywiście z prezentami.

Pracownicy zoo gwiazdkowe prezenty i choinki dla swoich podopiecznych przygotowywali już od kilku tygodni. A później sprawdzali, czy trafili w gust surykatki, niedźwiedzia czy tygrysa. Na filmach nakręconych przez nich wyraźnie widać, że także podopieczni poznańskiego ogrodu uwielbiają Boże Narodzenie i prezenty! Kto nie wierzy – niech sam obejrzy…

Oto radość surykatek:

Wesołych Świąt!

Cudownych Świąt wszystkim!

Opublikowany przez Zoo Poznań Official Site Poniedziałek, 23 grudnia 2019

Na tym filmie występują: karakale, bracia Jino i Safi, koty amurskie Czesio i Miecia, ocelot Ocuś, żbiki, tygrys Tungus.

Kocie święta

A teraz święta po kociemu!Niech wszystkim kotom tego świata wiedzie się dobrze po koniec świata!I o jeden dzień dłużej ;)Występują: karakale, bracia Jino i Safi, koty amurskie Czesio i Miecia, ocelot Ocuś, żbiki, tygrys Tungus

Opublikowany przez Zoo Poznań Official Site Niedziela, 22 grudnia 2019

A oto zabawa kapucynek mieszkających w Starym Zoo. Lucjan trafił do zoo z cyrku, gdzie stał się zbędny, bo zaczął gryźć dzieci. Pozostałe kapucynki i talapoiny przyjechały od Adwokatów Zwierząt z Holandii (AAP). Tam zostały wyratowane, zrehabilitowane, a po zaznanych cierpieniach (talapoiny Hugo i Dylan ufarbowani na blond, w sukienkach, trzymani na uwięzi, mieli tańczyć na ulicach Sewilli) pracownicy zoo starają się zapewniać im już tylko taką zabawę, jakiej same pragną.

Kapucynki i talapoiny rozpakowują prezenty

Trudno powiedzieć, co sprawiło małpkom większą frajdę – smakowita zawartość prezentów czy opakowanie :)Wesołych Świąt!

Opublikowany przez Stare ZOO Poznań Official Site Sobota, 21 grudnia 2019

Niedźwiedź Baloo zazdrośnie schował swój prezent. Żeby nikt nie zobaczył, co dostał…

Tajemnica diety pudełkowej Micha Baloo

Tajemnica diety pudełkowej Micha Baloo 😉

Opublikowany przez Zoo Poznań Official Site Sobota, 21 grudnia 2019

A oto prawdziwie słoniowa choinka Kizi, Lindy, Ninia i Kingi.

Świąteczne niespodzianki dla słoni

Także dla naszych kochanych słoni – Ninio, Lindy, Kingi i Kizi – opiekunowie przygotowali świąteczne niespodzianki – drzewka przystrojone zdrowymi smakołykami oraz zabawki do samodzielnego demontażu – jak dobrze przydusić to da się z nich wydobyc rozdeptaną dynię – pycha!

Opublikowany przez Zoo Poznań Official Site Piątek, 20 grudnia 2019

Podziel się: