stadion Golęcin fot. PIM

Poznań: Boisko na Golęcinie zostanie przykryte balonem

Będzie to największy taki obiekt w kraju, będzie kosztował ponad 5 mln zł i może powstać już w przyszłym roku. Dzięki niemu lekkoatleci będą mogli trenować na Golęcinie cały rok.

Jak informuje “Głos Wielkopolski”, balon przykrywałby zimą boisko do piłki nożnej wraz z bieżnią, byłby też ogrzewany. Dzięki temu lekkoatleci mieliby na Golęcinie warunki do treningów przez cały rok. Mogłyby się tu także odbywać zgrupowania lekkoatletyczne.

Balon kosztowałby około 5 mln zł, można byłoby go składać latem i rozkładać zimą. Za każdym razem koszt rozłożenia wynosiłby około 15 tys. zł. Byłaby to kolejna kosztowna inwestycja na Golęcinie – ale dzięki niej miasto mogłoby myśleć nie tylko o zgrupowaniach lekkoatletycznych, ale także zawodach wysokiej rangi. Po budowie nowego boiska rozgrzewkowego z bieżnią, miejscem do skoków w dal, wzwyż, trójskoku i pchnięciu kulą na miejscu są już do tego odpowiednie warunki.

Pierwszymi takimi zawodami będą zaplanowane na czerwiec tego roku 97. PZLA Mistrzostw Polski – o ile na ich organizację pozwoli pandemia. Ostatni Poznań był gospodarzem mistrzostw w lekkiej atletyce w 2007 r.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze