II Mudnessrun fot. mat. pras.

Poznań: Bieg po dnie jeziora Malta. Kto chętny? Ruszyły zapisy!

Odbywa się raz na cztery lata, a jego trasa prowadzi po terenie na co dzień kompletnie niedostępnym dla nikogo: dnie jeziora Maltańskiego. Drugi już bieg po tej nietypowej trasie wystartuje 6 grudnia tego roku. Trwają już zapisy na II Mudnessrun, bieg po dnie jeziora.

Co cztery lata z Malty, która jest przecież sztucznym jeziorem, jest spuszczana woda, by można było dokonać oględzin oraz napraw dna i nabrzeży. Cały ten proces trwa kilka miesięcy, bo to w końcu spore jezioro, i w tym czasie nieco wody jest jedynie na środku akwenu.

I właśnie wtedy przez Maltę zamierzają ruszyć biegacze – i to już po raz drugi. Pierwszy bieg odbył się w 2016 roku i wzięło w nim udział 200 biegaczy.
“Pośród setek, nawet tysięcy organizowanych biegów w Polsce, a i pewnie w Europie trudno znaleźć drugi, identyczny, a podobny do naszego” – zachęcają organizatorzy na swojej stronie. – “Zapraszamy wszystkich odważnych i szukających nieprzeciętnych wyzwań do zmierzenia się z niespotykanymi trudnościami. Bieg w błocie leżącym na dnie jeziora Maltańskiego pozostawia niezapomniane wrażenia i ślady na strojach biegaczy!”.

Mówiąc o biegu w błocie organizatorzy nieco przesadzają – cztery lata temu błoto było miejscami tej głębokości, że dało się w nim tylko… człapać. Niektórzy, jeśli zboczyli nieco z trasy, wpadali w błoto nawet po pas i pozostali zawodnicy wspólnie wyciągali kolegów. Jest to więc bezdyskusyjnie rozrywka dla zahartowanych w bojach i lubiących nietypowe wyzwania.

Wszyscy tacy biegacze mogą się już zapisywać na bieg – a warto się pospieszyć, bo limit to tylko 300 miejsc. Oczywiście – ze względów bezpieczeństwa. Bieg odbywa się na dystansie 3 mil ( 4 827 m.) kategoriach wiekowych kobiet mężczyzn 18-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat oraz powyżej 60 lat. Trasa przebiega w pierwszej części szlakiem pieszym (nawierzchnia asfaltowa, częściowo pokryta kostką betonową) wokół jeziora Maltańskiego, w części drugiej dnem jeziora Maltańskiego ( muł, błoto o strukturze uzależnionej od panującej w dniu biegu temperatury powietrza) w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie biegu II Mudnessrun.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Dlaczego tam na dnie nie ma ścieżki rowerowej?