Poznań: Białorusin leciał na Ukrainę z podrobionymi dokumentami

straż graniczna fot. NOSG

Gruziński paszport, trzy rosyjskie prawa jazdy i białoruskie prawo jazdy, ale należące do innej osoby – wszystkie te dokumenty znaleźli funkcjonariusze straży granicznej na Ławicy u Białorusina wybierającego się na Ukrainę.

30-letni mężczyzna, obywatel Białorusi, miał zamiar odlecieć do Lwowa z poznańskiego lotniska Ławica. Ale podczas kontroli wyszło na jaw, że poza swoim autentycznym gruzińskim paszportem posiadał także 3 podrobione dokumenty.
– Wśród zakwestionowanych przez funkcjonariuszy dokumentów znalazły się trzy rosyjskie prawa jazdy, dwa zawierały dane zatrzymanego cudzoziemca – wylicza mjr Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Białorusin posiadał przy sobie także oryginalne białoruskie prawo należące do innej osoby.

Mężczyzna został zatrzymany przez straż graniczną za popełnienie przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów oraz za bezprawne przewożenie za granicę dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy.

Podziel się: