Poznań: Bezpłatne kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy w powiecie poznańskim

Ukraina flaga - solidarność fot. Sławek Wąchała

Władze powiatu poznańskiego organizują drugą edycję bezpłatnych kursów języka polskiego dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Zapisy już ruszyły, a kursy będą się odbywać w różnych miejscowościach powiatu.

– Pierwsza edycja w gminach naszego powiatu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuacji szkoleń – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – W poprzedniej przeprowadzono 34 kursy języka polskiego dla dorosłych, a chęć uczestnictwa w nich zgłosiło ponad 600 osób! Niewątpliwie jest to sukces.

Zajęcia rozpoczną się w połowie października, a powiat poznański w całości sfinansuje kursy. Przy zapisywaniu nie ma też znaczenia poziom znajomości języka polskiego, bo jest możliwość wyboru poziomu nauki: albo od podstaw, albo jako kontynuację zdobytych wcześniej umiejętności. Ta edycja projektu zostanie rozszerzona o zajęcia z aktywizacji zawodowej, które z pewnością będą dużym wsparciem dla osób poszukujących pracy lub chcących ją zmienić.

Podobnie jak w pierwszej edycji, organizacją kursów zajmie się Fundacja Centrum Badań Migracyjnych (Migrant Info Point). Aby zgłosić się na kurs, wystarczy wejść na stronę powiatu poznańskiego i kliknąć w link przy nazwie wybranej przez siebie gminy. Kursy będą się odbywać w Rokietnicy, Luboniu, Komornikach, Dopiewie, Stęszewie, Puszczykowie, Pobiedziskach, Murowanej Goślinie, Kleszczewie i Swarzędzu.

Podziel się: