skrzyżowanie Mickiewicza i Jeżycka fot. ZDM

Poznań: Bez sygnalizacji na Jeżycach

Wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej, Mickiewicza i Jeżyckiej. Przez kilka najbliższych dni włączone będą światła żółte migające, żeby kierowcy, rowerzyści i piesi mogli przyzwyczaić się do zmiany.

Wyłączenie sygnalizacji ma usprawnić przejazd – szczególnie z ul. Poznańskiej w kierunku centrum. Uwaga – jest to skrzyżowanie równorzędne, czyli pierwszeństwo ma nadjeżdżający z prawej strony.

Od początku wakacji skrzyżowanie przechodziło metamorfozę. Wyznaczone zostały dodatkowe przejścia dla pieszych, by zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów wybudowano azyle. Są pasy ruchu dla rowerzystów, a także dodatkowe oznakowanie.

Od poniedziałku wyłączona jest także sygnalizacja świetlna. Kierowcy i rowerzyści muszą pamiętać, że jest to skrzyżowanie równorzędne. Oznacza to, że pierwszeństwo mają nadjeżdżający z prawej strony – dodatkowe znaki informują o zasadach przejazdu.

Dzięki tej zmianie mają poprawić się warunki przejazdów pomiędzy Jeżycami, a centrum Poznania oraz wewnątrz osiedla – przejazd z ul. Poznańskiej w ul. Jeżycką. Nowe rozwiązanie będzie monitorowane. Prosimy o zachowanie ostrożności i przypominamy o nowym oznakowaniu.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły nad jezdnią na ul. Jeżyckiej montowany jest nowy, większy wysięgnik sygnalizacji świetlnej. Tak by polepszyć widoczność świateł przed przejściem.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar