wiadukt, ul. Golężycka fot. PIM

Poznań: Będzie przebudowa kolejnego wiaduktu w mieście

Po wiadukcie w ciągu ulicy Kurlandzkiej nadszedł czas na przebudowę niewiele młodszego wiaduktu w ciągu ul. Gołężyckiej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie już ogłosiła przetarg na jego przebudowę.

Wiadukt w ciągu ul. Gołężyckiej, nad liniami kolejowymi nr 272 (Kluczbork – Poznań Główny) oraz 352 (Swarzędz – Poznań Starołęka), jest w złym stanie technicznym i wymaga przebudowy. Konieczna jest wymiana płyty pomostowej wraz z elementami konstrukcji stalowej oraz remontem podpór i umocnieniem skarpy. Musi też powstać nowy, skuteczny system odwodnienia. Na jezdni i chodnikach ułożona zostanie nowa nawierzchnia, zamontowane zostaną nowe bariery, poręcze, osłony przeciwporażeniowe oraz oświetlenie.

– Zaplanowane prace mają na celu przywrócenie pierwotnej nośności wiaduktu, znaczną poprawę jego stanu technicznego i trwałości, a w związku z tym zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu ruchu. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na realizację zadania będzie miał maksymalnie 280 dni od podpisania umowy – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Podmioty zainteresowane przebudową wiaduktu swoje oferty mogą składać do 19 stycznia.

PIM

5 2 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze