Port Lotniczy Poznań Ławica fot. Sławek Wąchała

Poznań: Będzie połączenie lotnicze do Amsterdamu

Jeszcze w tym roku – 25 października – KLM zainauguruje trasę na linii Poznań – Amsterdam. Po raz pierwszy w historii będziemy mogli polecieć z Poznania do Amsterdamu KLM Royal Dutch Airlines przez 7 dni w tygodniu.

Jak informuje Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, z Poznania dolecimy na lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol (AMS), a codzienny rozkład lotów wygląda następująco: POZ 16:50 – AMS 18:35, AMS 14:40 – POZ 16:20.

– Już od tej jesieni mieszkańcy Wielkopolski zyskają nowy lot: Poznań-Amsterdam, a co za tym idzie – jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM – loty do Holandii, a stamtąd, przez port bazowy w Amsterdamie, do licznych miast na 5 kontynentach – mówi Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce. – Mamy też nadzieję, że uruchomienie regularnych lotów pomoże w budowaniu dalszych relacji biznesowych między Polską a Holandią. Grupa Air France KLM od kilku miesięcy stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19, a podróżni mają do dyspozycji coraz więcej kierunków. Co więcej, otwieramy nowe trasy, a dla Polski pod tym względem to wyjątkowy rok! W lipcu Air France rozpoczął loty między Paryżem a Krakowem, a w kilka miesięcy później, w październiku, KLM wyląduje po raz pierwszy w Poznaniu.

Port bazowy Schiphol w Amsterdamie to potężny węzeł komunikacyjny i tranzytowy Europy, który mimo swych rozmiarów i skali ruchu pasażerskiego, cieszy się opinią jednego z najbardziej lubianych lotnisk na świecie. Regularna siatka połączeń KLM liczy ponad 160 miast, na 5 kontynentach, z których część jest nadal zawieszona z powodu pandemii COVID-19. Obecnie, wraz z łagodzeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, KLM stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W okresie sierpień – październik liczba dostępnych kierunków w Europie będzie liczyła już 91 miast, a oferta tras międzykontynentalnych wzrośnie do 61 destynacji.

Loty na trasie z Poznania do Amsterdamu będą się odbywały samolotem Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes. Lot potrwa 1 godzinę 40 minut. Do samolotu zabierzecie bezpłatnie duży bagaż podręczny (do 12 kg). Bagaż rejestrowany może podlegać opłatom w zależności od wykupionej taryfy podróży. Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych. Pasażerowie otrzymują pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę. Wejście na pokład i cały lot odbywa się w maskach ochronnych, a samoloty są wyposażone w środki do dezynfekcji rąk i w specjalne zestawy ochronne przeciw covid-19 na wypadek, gdyby w czasie lotu któryś z pasażerów wykazywał symptomy choroby. Kabiny samolotów są bardzo dokładnie czyszczone i wyposażone w filtry HEPA, które pozwalają na usunięcie ewentualnie występujących w powietrzu cząsteczek wirusów i zapewniają wysokiej jakości, czyste powietrze o wysokim stopniu cyrkulacji.

Z uruchomienia nowego połączenia cieszy się prezydent Jacek Jaśkowiak.
– Kryzys w branży lotniczej to też szansa na nowe rozdanie – zauważył na swoim FB. – Połączenie z Amsterdamem to nowe możliwości rozwoju dla Poznania i poznańskiego lotniska. Musimy tę okazję wykorzystać. Mam nadzieję, że pomimo pandemii biznes zareaguje na decyzję KLM pozytywnie.

Bilety KLM z wylotem z Poznania można rezerwować już od dziś, na podróże realizowane po 25 października 2020 roku, na stronie klm.pl oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

Poznań Ławica, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze