Poznań: Będzie nowy Punkt Obsługi Klienta ZTM na Dębcu

Dębiec punkt obsługi klienta fot. ZTM
Punkt Nadzoru Ruchu MPK, Punkt Obsługi Klienta i punkt socjalnego dla prowadzących pojazdy, którego wcześniej na Dębcu nie było. Na dębieckiej pętli nareszcie powstaje nowoczesny i wygodny budynek usługowy.

Pętla na Dębcu nie jest miejscem, którym warto się jakoś szczególnie chwalić: stare, zniszczone budynki, siermiężne warunki dla pasażerów tak dla czekania na tramwaj, jak i dla kupna biletów. A to ważne, ponieważ obok znajdują się dwa podmiejskie dworce autobusowe, na które przyjeżdżają ludzie spoza Poznania, by przesiąść się na tramwaj i jechać dalej do centrum.

Jeszcze gorzej miał personel, czyli pracownicy nadzoru ruchu, punktu obsługi klienta, no i motorniczowie. Nie tylko nie bardzo było gdzie odpocząć, ale i z miejscem na zrobienie kawy był problem, nie mówiąc już o takich luksusach jak szatnia. No bo jakie luksusy można mieć w… kontenerze?

Początek z cywilizowaniem Dębca zrobił Tomasz Wierzbicki, radny poprzendiej kadencji, dzięki któremu cała okolica otrzymała nowe chodniki. Od tego zaczęło się cywilizowanie tej okolicy i Dębiec powoli, bo powoli, ale zmienia się na lepsze. Rozpoczyna się gruntowna modernizacja Punktu Obsługi Klienta ZTM oraz Punktu Nadzoru Ruchu MPK i w miejscu tymczasowych i niefunkcjonalnych obiektów powstanie nowa konstrukcja zapewniająca dużo wyższy standard obsługi klienta oraz komfort pracy motorniczych i kierowców. Dlatego specjalny zespół z udziałem pracowników ZTM i MPK, przy udziale plastyka miejskiego i, projektanta, opracował najpierw koncepcję, a następnie projekt nowego obiektu dla pętli Dębiec.

Na miejscu baraku i kontenera stanie nowoczesna i estetyczna jednolita konstrukcja, która nawiązuje do standardów w zakresie wyglądu infrastruktury komunikacji miejskiej oraz wykorzystuje powszechne dziś nowe technologie budowlane. Przy okazji zostaną zamontowane nowe tablice informacji pasażerskiej, na których będzie można sprawdzić godziny odjazdów autobusów i tramwajów z całego węzła przesiadkowego

Budowa nowego obiektu przy pętli na Dębcu rozpocznie z początkiem września, a jego otwarcie planowane jest na I kwartał 2020 roku.

To nie znaczy, że na czas budowy punkt ZTM zostanie zamknięty. Kontener, w którym się mieści, zostanie tylko przesunięty poza plac budowy. Przeniesienie zaplanowano na poniedziałek i wtorek (2-3 września). W poniedziałek – 2 września POK Dębiec będzie działał normalnie (w godz. od 6:00 do 20:00), natomiast we wtorek (3 września) – w związku ze zmianą lokalizacji – otwarcie POK jest zaplanowane na godz. 11.00.

Z przyczyn technicznych związanych z przygotowaniem placu budowy od soboty, 31 sierpnia, wyłączony zostanie biletomat przy pętli na Dębcu.Z uwagi na prace budowlane tymczasowo niedostępna będzie także wiata ze stojakiem na rowery znajdująca się obok POK ZTM.

Bez zmian będzie funkcjonowała pobliska stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego.

MPK, ZTM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: