Al. Wielkopolska fot. ROS

Poznań: Będzie nowa ścieżka na Al. Wielkopolskiej

W ubiegłym roku pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci. W tym – powstanie projekt nowej nawierzchni alejki biegnącej środkiem alei Wielkopolskiej.

Obecna nawierzchnia, choć urokliwa, jest już mocno zniszczona i trzeba ją wyremontować choćby ze względu na rosnące obok drzewa. Radni z Rady Osiedla Sołacz starają się od kilku lat o środki na tę inwestycję.

– Składaliśmy jako radni wnioski do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, ale minimalnie przegrywaliśmy – opowiada Paweł Szwaczkowski, radny z Sołacza. – Z pomocą ruszyła Rada Miasta Poznania. W ubiegłym roku dzięki poprawce do budżetu pani Małgorzaty Dudzic – Biskupskiej na alejach zostały ustawione nowe kosze i ławki.
W tym roku dzięki poprawce radnego Pawła Matuszaka mamy pieniądze na projekt nowej ścieżki.

Zgodnie z wytycznymi Miejskiego Konserwatora Zabytków nie ma mowy o żadnej asfaltowej czy betonowej nawierzchni w tym miejscu. Ma powstać ścieżka mineralna – przepuszczalna.
– Absolutnym priorytetem są kasztanowce – podkreśla radny Szwaczkowski. – Projektant będzie musiał opracować program ochrony kasztanowców. I w trosce drzewa ścieżka zostanie podniesiona.

Radny spotkał się w poniedziałek z Zarządem Zieleni Miejskiej w tej sprawie. Radni chcą, by na alejce powstały też krawężniki i dodatkowe kosze na śmieci, trawniki zostały zrekultywowane, a kasztanowce uzupełnione. Ma zostać także uporządkowane zostanie wejście od ul. Pułaskiego.

ROS, el

3
Dodaj komentarz

avatar
Wolność Ryszard
Wolność Ryszard

A KIEDY REMONTY JEZDNI W POZNANIU ??? JEZDNIE WYGLĄDAJĄ JAK SER DZIURA NA DZIURZE DZIURĄ POGANIA , ZAMIAST REMONTOWAĆ TO PROGI ZWALNIAJĄCE MONTUJĄ !!! ALE WŁADZE ŁAWECZKI I KOSZE STAWIAJĄ !!!????????????????????

Tomek Sobkowiak
Tomek Sobkowiak

Niech nature zostawia jak jest a nie wszedzie beton

Filip Wrzyszcz
Filip Wrzyszcz

Super !