Zmiany w rejonie skrzyżowania Lechicka, Naramowicka i Jasna Rola fot. PIM

Poznań: Będą zmiany w organizacji ruchu na Naramowicach

Organizacja ruchu wdrożona 15 maja zaowocowała gigantycznymi korkami na Naramowickiej, Karpia i sąsiednich ulicach. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowała właśnie, że organizacja ruchu w tym rejonie zostanie zmieniona.

Przedstawiciele Miejskiego Inżyniera Ruchu, MPK i PIM obserwowali już od soboty efekty wprowadzonych zmian w organizacji ruchu – i podjęli jedyną słuszną decyzję: że trzeba wprowadzić kolejne. Zapowiedział je już zresztą z samego rana Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nowa Naramowicka i Sarmacka została wyłączona już w sobotę i nadal pozostanie wyłączona, co powinno się przyczynić do usprawnienia przejazdu i rozładowania powstałych zatorów.

Dojazd do os. Łokietka i Piątkowa od strony mostu Lecha będzie prowadził ulicą Lechicką, łącznicę przy stacji paliw i przez Nową Naramowicką. Takie rozwiązanie zmniejszy natężenie ruchu na ul. Dworskiej i Karpia – a to tam była najgorsza sytuacja dziś rano. Dojazd do Naramowic w dalszym ciągu będzie prowadzony tak jak do tej pory.

Nie zmieniają się trasy autobusów, za to jest szansa, że na przystankach tymczasowych pojawią się wiaty, a w rejon ulicy Karpia wróci stacja rowerów miejskich.

“Organizacja ruchu w tym rejonie w dalszym ciągu będzie pod stałą obserwacją – tak, aby przejazd po okolicznych drogach był jak najbardziej sprawny i płynny” – podsumowuje PIM. – “Prosimy jednak pamiętać, że trwająca budowa tramwaju na Naramowice wraz całym układem drogowym, ze względu na swój rozmach i zakres prowadzonych prac, do czasu zakończenia w przyszłym roku będzie generowała trudności związane ze zwiększonym ruchem aut, wynikającym z dojazdu do miejsc pracy i szkół oraz z powrotem”.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze