Poznań: Będą nowe ogródki działkowe! Na Głuszynie

ogrodki_dzialkowe_gluszyna_fot. PIM
75 ogródków o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych wraz z domem działkowca, miejscami parkingowymi i infrastrukturą techniczną. Wszystko to powstaje przy ulicy Przy Lotnisku na Głuszynie.

Kompleks Rodzinnych Ogródków Działkowych powstaje na niezagospodarowanym dotąd o powierzchni niemal 46 tys. metrów kwadratowych i jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie poznaniaków na tę formę odpoczynku. Inwestycję prowadzą Poznańskie inwestycje Miejskie.

Ogródki są już dobrze widoczne w terenie dzięki powstającemu domowi działkowca. To budynek o ciekawym wyglądzie, bo został zaprojektowany jako trzy bryły na planie sześciokąta foremnego. W ramach prac wykonano fundamenty budynku, ściany fundamentowe wraz z izolacjami pionowymi (przeciwwilgociowe), mury zewnętrzne, część słupów żelbetowych, nadproża, a także część koryta pod drogi oraz wykopy dla robót sieciowych.

Dom działkowca będzie jednokondygnacyjnym budynkiem użyteczności publicznej, pełniącym funkcję administracyjną dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Największa część budynku pomieści ogólnodostępny węzeł sanitarny, klub seniora z zapleczem kuchennym, pomieszczenie porządkowe oraz magazyn. W średniej bryle zlokalizowana będzie sala spotkań na niemal 50 osób, zaś w najmniejszej – pomieszczenie administracyjne oraz aneks kuchenny.

Do poszczególnych działek ogrodowych będą prowadzić utwardzone alejki o żwirowej nawierzchni. Ogródki zostaną wyposażone w sieć wodociągową i elektryczną. Projekt przewiduje też stworzenie ogólnodostępnych terenów zielonych (m.in. placu zabaw) wyposażonych w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Wzdłuż ul. Przy Lotnisku zaprojektowano niemal 50 ogólnodostępnych miejsc postojowych, w tym pięć przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Parking będzie oświetlony. Są tam też miejsca gromadzenia odpadów stałych oraz na odpady zielone.

Ogródki mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: