GFT zatrudnia w Poznaniu fot. UMP

Poznań: Będą nowe miejsca pracy. W GFT

GFT, międzynarodowa firma dostarczająca oprogramowanie m.in. dla największych banków na świecie, rozszerza swój poznański zespół. Będzie 75 nowych miejsc pracy.

Firma otrzymała 2,3 mln zł grantu Ministerstwa Rozwoju na utworzenie 210 nowych miejsc pracy w ramach centrum badawczo-rozwojowego – i właśnie 75 w Poznaniu. GFT zatrudnia w Poznaniu 230 ekspertów z ponad 850 w całej Polsce. Wielkopolski oddział jest drugim co do wielkości w kraju. Już w pierwszej połowie roku do poznańskiego zespołu dołączyło 40 osób.

– Lockdown wpłynął na czasowe spowolnienie rozwoju biznesu, ale nasza struktura kliencka zapewnia stabilność nawet w tak trudnym dla wszystkich czasie. Utrzymaliśmy zespół w niezmienionym składzie i możemy wrócić do realizacji planów związanych z otrzymanym grantem – mówi Wojciech Mach, Managing Director GFT Poland.

Firma obecnie poszukuje specjalistów, którzy będą realizowali zadania o wysokim stopniu zaawansowania dla globalnych instytucji finansowych, a także dla sektora ubezpieczeń i przemysłu. Poszukiwani programiści to osoby doświadczone w programowaniu w Java, JavaScript czy.NET, a także inżynierowie DevOps.

– GFT to kolejna firma, która inwestuje w nowe miejsca w pracy w Poznaniu – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – To dowód na to, że nasze miasto jest jedną z najlepszych lokalizacji dla biznesu IT w tej części Europy. Cieszę się również, że pracownicy wybrali Okrąglak – ikonę architektoniczną Poznania – jako swoje miejsce pracy. To dla mnie sygnał, że nasze działania mające na celu ożywienie centrum miasta, odnoszą skutek. Widać, że staje się ono coraz atrakcyjniejszą lokalizacją dla młodych, kreatywnych ludzi o bardzo wysokich kompetencjach, ceniących sobie bliskość licznych instytucji kultury czy miejsc takich, jak zrewitalizowana ulica Święty Marcin.

GFT to międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla biznesu, wspierających rozwój sektora finansowego, ubezpieczeń i przemysłu. Powstała w 1987 roku Niemczech. Obecnie jest zlokalizowana w 15 krajach i zatrudnia niemal 6 000 osób, z czego ponad 850 w Polsce – w Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Jej zespół specjalistów łączy umiejętność pracy w regulowanych środowiskach z kompetencjami w obszarze chmury, sztucznej inteligencji czy Internetu Rzeczy. Wysokie kwalifikacje ekspertów firmy potwierdzają certyfikacje czołowych operatorów chmurowych: Google, AWS i Azure.

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar