schody ruchome, Kaponiera

Poznań: Będą działać windy na przystankach!

Komunikat MPK o wyłączeniu wind ze względu na bezpieczeństwo podczas pandemii wywołał ogromne oburzenie wśród poznaniaków. I to zapewne dzięki temu Miejski Zespół ds. Covid zadecydował, że windy jednak mogą działać.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało o tym 6 listopada: “Kierując się względami bezpieczeństwa sanitarnego, z uwagi na rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa i wzrost liczby zachorowań, zapadła decyzja o ponownym ograniczeniu możliwości korzystania z wind, będących elementami infrastruktury przystankowej. “Windy – łącznie 23 dźwigi – znajdujące się w rejonie Mostu Teatralnego, Dworca Zachodniego, ronda Kaponiera oraz na przystankach Os. Lecha, Piaśnicka Rynek i Piaśnicka Kurlandzka pozostaną nieczynne aż do odwołania”.

Decyzja wywołała powszechne oburzenie mieszkańców – wyłączenie wind na wielu z tych przystanków oznacza, że osoba mająca kłopoty z poruszaniem się zwyczajnie się tam nie dostanie. Na wielu z nich są co prawda schody ruchome, ale wózek inwalidzki czy dziecięcy schodami ruchomymi nie wjedzie, zresztą same schody również działają w kratkę. W praktyce więc wyłączenie wind oznacza, że jeśli ktoś nie ma dwóch zdrowych nóg i kondycji umożliwiające wchodzenie i schodzenie po schodach – na przystanek nie wejdzie.

O uruchomienie wind zaapelowało także Stowarzyszenie “Otwarte ramiona” i dziś poinformowało, że ich apel został uwzględniony, a windy ponownie będą normalnie czynne – z wyjątkiem jednej, która ma problemy techniczne.
“Cieszy nas, że Miasto pozytywnie zareagowało na nasz apel i dzięki
szybkiej reakcji udało się zapewnić swobodny dostęp do komunikacji
miejskiej dla wszystkich mieszkańców” – poinformowało stowarzyszenie w komunikacie prasowym.

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze