Poznań: Awaria na osiedlu pod Lipami. Cała ulica pod wodą!

awaria os. Pod Lipami fot. SMMP
Zalana ulica i podmyty asfalt były efektem awarii wodociągu na osiedlu Pod Lipami. Przy zabezpieczaniu miejsca zdarzenia nieocenieni okazali się strażnicy miejscy z referatu Poznań Północ.

Zdarzenie miało miejsce o 6.00 rano – dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o awarii wodno-kanalizacyjnej na os. Pod Lipami 5. Na miejscu strażnicy z referatu Północ zastali kompletnie zalaną ulicę, podmyty asfalt i kierowcę, który zgłosił awarię.

Strażnicy po zlokalizowaniu wycieku zabezpieczyli miejsce taśmami, aby zapobiec przemieszczaniu się tym odcinkiem drogi innych mieszkańców, powiadomili też odpowiednie służby. Do ich przyjazdu pilnowali miejsca awarii, by nie przechodzili tamtędy mieszkańcy.

Po kilkunastu minutach na miejscu pojawiła się ekipa remontowa Aquanetu, która natychmiast zabrała się za usuwanie awarii. Prace naprawcze jednak, jak się okazało, będą musiały potrwać nieco dłużej, awaria okazała się dość poważna, jak poinformował Aquanet. W związku z tym budynki osiedla Pod Lipami nr 5, 102, 103 nie będą miały wody do godzin popołudniowych.

SMMP