Poznań: Awaria energetyczna w centrum i na północy miasta!

Miasto Poznań z hotelu Altus fot. Sławek Wąchała
Około godziny 15.00 pojawiły się problemy z zasilaniem na Winogradach. Prądu nie ma także w centrum miasta. Z powodu awarii ludzie utknęli w windach, zamykane są sklepy, przez jakiś czas były też kłopoty z kursowaniem tramwajów.

Jako pierwsi odczuli kłopoty z brakiem prądu pasażerowie miejskiej komunikacji jadący Pestką. Około 15.15 w rejonie przystanku Słowiańska zanikło napięcie – jednak po pół godzinie ruch na tej trasie został wznowiony.

W dużo gorszej sytuacji są mieszkańcy winogradzkich osiedli i właściciele tamtejszych lokali. Kilka osób z powodu braku prądu utknęło w windzie, awaria wymusiła też zamknięcie kilku sklepów.

Jak informuje Enea Operator, w tej części Poznania doszło do poważnej awarii sieci, która obejmuje Poznań-Stare Miasto: ul. Niepodległości, Przepadek, ul. Ku Cytadeli, Księcia Józefa, Wielka, Ewarysta Estkowskiego, Małe Garbary, gen. Tadeusza Kutrzeby, Grochowe Łąki, Święty Wojciech, Chwaliszewo, Masztalarska, Wenecjańska, Piaskowa, Wodna, Klasztorna, Szyperska, Garbary, Szewska, Bóżnicza, Żydowska, Północna, Ślusarska, Woźna, Stary Rynek, Kramarska, Na Podgórniku, Dominikańska i ul. Garbary.

Przewidywany termin jej usunięcia to godzina 18.30.

Aktualizacja, godz., 17.00: jak informuje Enea Operator, doszło do dużego zadymienia w głównym punkcie zasilającym w pobliżu Cytadeli. Badane są przyczyny tego zjawiska.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: