autobusy z Poznania dojechały do Lwowa fot. M. Wiśniewski FB

Poznań: Autobusy dotarły do Lwowa! „Podróż trwała bardzo długo”

„Dwa autobusy MPK Poznań Sp. z o.o. dla Lwowa wraz z darami zostały odebrane przez stronę ukraińską” – poinformował na swoim profilu społecznościowym Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

„Podróż trwała bardzo długo, z uwagi przede wszystkim na korki przed granicą. Podziękowania dla kierowców MPK, którzy dostarczyli autobusy oraz – raz jeszcze – wszystkim zaangażowanym w tę ważną pomoc. Naszym kierowcom życzymy bezpiecznego powrotu do Poznania” – napisał zastępca prezydenta.

Przypomnijmy, że autobusy MPK wyjechały do Lwowa jeszcze w piątek 8 kwietnia na prośbę Andrija Sadowego, mera Lwowa. Większość tamtejszych autobusów pojechała na front i Lwów nie ma prawie w ogóle autobusów do transportu uchodźców, nie ma też pojazdów do przewozu leków, materiałów higienicznych i opatrunkowych czy artykułów spożywczych.

Natychmiast po apelu mera Lwowa Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania, przekazał sprawę prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi, a on podjął decyzję o przekazaniu dwóch autobusów do Lwowa.