Noc w palmiarni, koncerty plenerowe, targi piwne, spacery z przewodnikiem oraz Kejtrówka i latające psy. Tradycyjnie w Poznaniu w weekend nie można się nudzić.

30 lipca od godziny 20.00 rozpoczęły się nocne wycieczki po Palmiarni Poznańskiej. Specjalnie przygotowane ścieżki zwiedzania kryją wiele ciekawostek. W pawilonie III wycieczkę uatrakcyjnią dźwięki muzyki oraz pokaz tańca (prezentację zaplanowano na godziny: 20:30, 21:10, 21:50, 22:30). Nocne zwiedzanie potrwa do 2:00 w nocy. Bilet: 8 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny).

30 i 31 lipca warto też wybrać się na Poznańskie Targi Piwne na MTP – wejście od strony Mostu Dworcowego. Na gości czeka 40 browarów, 15 food trucków oraz cała masa atrakcji – od pokazów wrestlingu i piwnej jogi po piwną maturę. Wydarzenie będzie się odbywać w piątek w godz. 15:00 – 1:00 oraz w sobotę w godz. 12:00 – 1:00 (sprzedaż biletów i alkoholu do 0:00. Bilety: jednodniowy – 20 zł, dwudniowy – 35 zł

W parku Starego Browaru 30 lipca o godzinie 20.00 rozpocznie się koncert duetu Karaś/Rogucki. Panowie dali się już poznać dzięki coverowi T.Love „1996”. Teraz wystąpią w Poznaniu – w ramach cyklu Letnie Brzmienia w Parku Starego Browaru. Bilety: 59 zł. O tej samej porze na Szelągu wystapią „Drobne Niepokoje” – zespół z gorzowskiej sceny, który jako duet wraca na scenę z nowym przebojowo-nostalgicznym materiałem. Wstęp wolny.

31 lipca warto będzie się wybrać na Kejtrówkę i Latające Psy na Cytadeli. W programie pokazy psich umiejętności, porady na temat zwierząt, warsztaty i konkursy dla dzieci, a także latające psy, czyli czworonogi, które zmierzą się w dyscyplinie dogfrisbee. Impreza będzie się odbywać dwa dni – w sobotę i niedzielę w godz. 10.00 – 18.00. Wstęp wolny.

Również 31 lipca o godzinie 17.00 rozpocznie się wycieczka po zielonych wyspach Poznania. W każde letnie sobotnie popołudnie przewodniczka lub przewodnik Traktu Królewsko-Cesarskiego oprowadza chętnych po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania. Trasa przechadzki powiedzie z Ostrowa Tumskiego przez Chwaliszewo i Groblę, na dawne Stare Miasto. Zbiórka: Most Biskupa Jordana. Wstęp wolny.

W sobotę zaprasza także Madalina: w programie teatr, zajęcia plastyczne, rękodzieło oraz chińska sztuka walki tai chi. Przez cały czas trwania wydarzeń do dyspozycji najmłodszych są także tor wodny, trampoliny, strefa plażowa i strefa dziecięca, wielkie planszówki, animacje itp. Atrakcje w ramach Lata na Madalinie czekają na poznaniaków i turystów także w niedzielę, w godz. 10.00 – 19.00. Wstęp wolny.

O godz. 11.00 i 13.00 31 lipca zaprasza Teatr Animacji nad Rusałką. Na scenie mobilnej można będzie zobaczyć spektakl pt. „Bajka o szczęściu” w wykonaniu grupy Teatru Ryle. To uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. Z kolei w niedzielę Centrum Sztuki Dziecka wystawi sztukę „Zabawy podwórkowe”. Wstęp wolny.

W parku przy ul. Browarnej, także w sobotę o godz. 17.00 rozpocznie się koncert „Kochajmy zwierzęta”. Wokalistka Ewa Michrowska (uczestniczka V edycji The Voice of Poland) i Jacek Skowroński (aranżer, pianista i kompozytor) zaprezentują w duecie standardy muzyki rozrywkowej i te z najnowszych list przebojów – wszystko w autorskich aranżacjach. Artyści przygotowali specjalny program piosenek o świecie zwierząt i przyrody. Ich występ urozmaici spotkanie kynoedukacyjne z udziałem dwóch psów rasy bearded collie. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji Lato z Estradą. Wstęp wolny.

W najbliższą sobotę na liniach turystycznych pojawi się wyjątkowy autobus – Urbino 12, które będzie kursowało na liniach 100 i 102. To pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino. Autobus będzie jeździł po terenie Starego Miasta (Wildzie, Łazarzu, Jeżycach, Śródce) od godz. 11:00. Bilety: jednoprzyjazdowy – 6 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy), jednodniowy – 10 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy).

Poznań w obliczu zarazy – to tytuł niedzielnego spaceru z przewodnikiem, który rozpocznie się o godzinie 12.15 na Starym Rynku. Przewodnik oprowadzi chętnych po miejscach związanych z zarazami nękającymi Poznań i opowie o walce z nimi. Na zakończenie można będzie odwiedzić Galerię w Bramie i obejrzeć wystawę pt. „Poznań w Pandemii”. Wstęp wolny.

Również o 12.15 przed Odwachem wystąpi Dixie Company. Poznańska formacja od ponad dwudziestu czterech lat uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Ma koncie ma 6 płyt. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival.

W niedzielę 1 sierpnia warto o godzinie 18.00 wybrać się na koncert w parku Wilsona poświęcony twórczości Ewy Demarczyk. Podczas spotkania wybrzmią najbardziej znane utwory artystki, takie jak „Rebeka”, „Grande Valse Brillante” czy „Groszki i róże”, ale nie zabraknie też tych mniej popularnych – np. „Imię Twe” czy „Skrzypek Hercowicz”. Wstęp wolny.

O godzinie 19.00 natomiast w cyklu Koncertów Sołackich nad Rusałką wystąpi zespół „Kilka Czułości”. Wstęp wolny.

Podziel się: