Arcybiskup Gądecki wybiera się do Rzymu na pogrzeb Benedykta XVI

S. Gądecki fot. K. Adamska

„Człowiek głębokiej wiary, genialny teolog i wieloletni współpracownik Jana Pawła II” – tak nazwał zmarłego Benedykta XVI, arcybiskup Stanisław Gądecki i przewodniczący KEP. Jego zdaniem był to jeden z najwybitniejszych następców św. Piotra ostatnich stuleci.

Podczas konferencji prasowej zwołanej na Ostrowie Tumskim po podaniu informacji o śmierci emerytowanego papieża przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski powiedział – jak podaje Głos Wielkopolski – że Benedykt był człowiekiem wybitnym na tle pozostałych papieży, a także takim, który wielu ludziom przeszkadzał, ponieważ jako doskonały teolog nie pozwalał na rozmywanie doktryny kościoła. Zdaniem arcybiskupa wprowadzenie do chrześcijaństwa jego autorstwa jest do dziś dziełem fundamentalnym historii doktryny Kościoła Katolickiego, które późniejsi badacze poszerzali i uzupełniali. Arcybiskup podkreślił również, że jego zdaniem to właśnie troska o dobro KK stała za rezygnacją Benedykta XVI z pełnienia obowiązków papieża.

Pogrzeb emerytowanego papieża zaplanowano na 5 stycznia, na godzinę 9.30, jak poinformował Watykan. Arcybiskup wybiera się na ten pogrzeb. Natomiast 7 stycznia polski episkopat zbierze się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12 na mszy, by podziękować za życie Benedykta XVI i jego dzieło.

Podziel się:

Ostatnio dodane: