Poznań: Archidiecezja wydała komunikat. Z powodu koronawirusa

Archidiecezja Poznańska informuje o odwołaniu spotkań zaplanowanych na najbliższy czas w ramach profilaktyki zagrożeń związanych z koronawirusem.

W komunikacie czytamy, że „w trosce o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży oraz ich rodzin, jak i katechetów, w związku z działaniami podejmowanymi przez władze państwowe i samorządowe w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, informujemy:

Do Niedzieli Palmowej (5 kwietnia 2020 r.) nie należy organizować rekolekcji szkolnych.
Na okres dwóch tygodni zostają zawieszone wszystkie bierzmowania w parafiach.
Zostają odwołane wielkopostne dni skupienia dla katechetów, które miały się odbyć w sobotę 14 marca 2020 r. w parafii pw. Bożego Ciała w Poznaniu i w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach.
Zostaje przesunięty finał konkursu wiedzy religijnej, który był planowany na 21 marca 2020 r. Nowy termin zostanie ustalony w zależności od rozwoju sytuacji.
Zostaje odwołana pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, która miała się odbyć 28 marca 2020 r.
Do odwołania zostają zawieszone wszystkie spotkania metodyczne z doradcami nauki religii w dekanatach.
Ks. dr Artur Filipiak
Dyrektor Referatu Katechetycznego”.

Z powodu zagrożenia koronawirusem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, przełożył Zebranie Plenarne Episkopatu, które miało się odbyć w dniach 12-13 marca, na późniejszy termin. 12 marca odbędzie się w Warszawie zebranie Rady Stałej KEP

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: