Poznań: Aquanet prowadzi prace. W wodzie może być wyczuwalny zapach chloru

Aquanet prace fot. L. Łada

Jak informuje spółka Aquanet, w niektórych dzielnicach Poznania w wodzie może być wyczuwalny zapach chloru. To skutek zwiększenia jego ilości w wodzie ze względu na prace prowadzone przez spółkę, jednak dawka nie przekracza bezpiecznych norm, jak zapewnia Aquanet.

Zapach chloru ma związek z pracami eksploatacyjnymi zaplanowanymi na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Wiśniowej w Poznaniu, jak wyjaśnia Aquanet. Zapach może być wyczuwalny w rejonie dzielnic: Dębiec, Wilda, Świerczewo, Górczyn (na wschód od ul. Głogowskiej), Stare Miasto, Chwaliszewo, Starołęka, Rataje (Dolny Taras Rataj), Łacina, Piotrowo oraz w miejscowości Luboń (na wschód od ul. Żabikowska i ul. Sobieskiego).

Prace potrwają jeszcze do 30 września i właśnie ze względu na nie Aquanet profilaktycznie zwiększył dawkę chloru w wodzie dostarczanej ze Stacji w Poznaniu.
„Zaznaczamy jednak, że cały czas stężenie środka dezynfekcyjnego jest zgodne z wymaganiami stawianymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 7 grudnia 2017 r.” – podkreśla spółka w swoim komunikacie. – „Zmiana w dawkowaniu chloru może wiązać się z indywidualnym odczuwaniem różnicy w smaku i/lub zapachu wody u niektórych odbiorców”.