Poznań: Alkohol, imprezy i śmieci przy przedszkolu. Interweniowała straż miejska

Straż Miejska fot. Sławek Wąchała

Strażnicy miejscy z Grunwaldu zostali poproszeni o interwencję w sprawie bezdomnych, którzy urządzili sobie imprezownię przy przedszkolu. Dzieci na placu zabaw mogły oglądać imprezy alkoholowe, śmiecenie i załatwianie potrzeb fizjologicznych.

„Mężczyźni mieli przebywać przy płocie przedszkola od strony ul. Marcelińskiej, spożywać alkohol, śmiecić i załatwiać w pobliżu swoje potrzeby fizjologiczne” – informuje straż miejska. – „Miejsce to nie było widoczne od strony ulicy przez wysoki żywopłot, ale było widoczne od strony przedszkola i placu zabaw dla dzieci”.

I to właśnie ze względu na dzieci funkcjonariusze straży interweniowali w tym miejscu. Jednak zastali tylko jednego z imprezowiczów, który poinformował ich, że nie chce pomocy i nie chce miejsca w ośrodku dla bezdomnych, po czym pospiesznie się oddalił.

Funkcjonariusz z Grunwaldu na wszelki wypadek przez kilka kolejnych dni strażnik kontrolował to miejsce i udało mu się zastać drugiego bezdomnego, który również nie chciał pomocy. Informacja o tym, że straż miejska kontroluje miejscówkę przy przedszkolu najwidoczniej się rozniosła, bo bezdomni juz się tam nie pojawiają, na miejscu nie ma też śmieci.

Podziel się: