demonstracja w sprawie aborcji, Półwiejska

Poznań: Aborcja bez kompromisów. Kolektyw PYRA zbiera podpisy

“Podpis daj lewakowi, PESELem potrząśnij!” – pod takim hasłem działacze Kolektywu PYRA zbierają dziś przy pomniku Starego Marycha podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o legalnej aborcji bez kompromisów.

“Jako kolektyw anarchoqueerowy, antyfaszystowski i feministyczny w pełni popieramy prawa osób z macicami do decydowania o swoim ciele, więc w niedzielę organizujemy zbiórkę podpisów!” – oświadczają działacze Kolektywu PYRA.

Jak informują, godzina i miejsce są wybrane nieprzypadkowo, bo właśnie w tym samym czasie i tym samym miejscu swoją cotygodniową wydawanie jedzenia, środków czystości i ciepłych ubrań organizuje Jedzenie Zamiast Bomb Poznań.
“Ostatnie tygodnie pokazały, jak środowisko anti-choice jest “za życiem” – piszą działacze – “zakłócając wydawkę żywności, artykułów higienicznych i odzieży tym, którzy już się urodzili i potrzebują pomocy tu i teraz”.

Każdy, kto chce się podpisać pod projektem, musi mieć ukończone 18. lat, czynne prawo wyborcze i pamiętać swój PESEL (lub mieć ze sobą dowód osobisty). Aktywiści zapewniają, że dane składających podpisy będą zakrywane i nikt niepowołany nie będzie mieć do nich dostępu.

Zbiórka będzie trwała do godziny 18.00.

5 4 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze