Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała

Poznań: 80 kontroli i kilkanaście kar od sanepidu

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu przeprowadzili wspólnie z policją 80 kontroli i wręczyli kilkanaście mandatów firmom, które nie przestrzegają zasad obostrzeń. Najwyższe sięgały 10 tysięcy złotych.

Kontrole trwały od 27 marca do 18 kwietnia, a pracownicy sanepidu, przy wsparciu policji, kontrolowali restauracje, siłownie, salony kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy budowlane oraz meblowe o powierzchni powyżej 2000 metrów kwadratowych, a także kluby muzyczne.

– Podczas prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono, że 8 podmiotów prowadzących siłownie, 5 restaurację oraz 2 podmioty działające w branży kosmetycznej i 1 z branży budowlanej nie dostosowały się do obowiązującego rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r.w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – powiedziała Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa PSSE w Poznaniu. – W związku z powyższym w stosunku do podmiotów prowadzących działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa prowadzone jest postępowanie administracyjne. W wyżej wymienionym okresie nałożono także 3 kary pieniężne na kwotę 10 000 zł każda na przedsiębiorców prowadzących restauracje z konsumpcją na miejscu.

Kontrole były prowadzone w związku z wyraźnym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Wielkopolsce, a zwłaszcza w Poznaniu i powiecie poznańskim.

PSSE

3 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze