Bogdan Kemnitz i Marek Woźniak fot. UMWW

Poznań: 4 mln zł dla Kleszczewa

Marszałek Marek Woźniak podpisał z Bogdanem Kemnitzem, wójtem gminy Kleszczewo umowę na dofinansowanie rewitalizacji przestrzeni w Komornikach i Nagradowic.

Zarząd województwa wielkopolskiego przyznał dofinansowanie unijne w
wysokości ponad 4 mln zł gminie na projekt pn. „Włączenie społeczne mieszkańców Gminy Kleszczewo poprzez rewitalizację miejscowości Komorniki oraz Nagradowice”. Projekt realizowany będzie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Pomagam” oraz z Wielobranżową Spółdzielnią Socjalną “EMA”.

Inwestycje wpisują się w zakres działań ujętych w Programie rewitalizacji dla gminy Kleszczewo.
– Będzie to między innymi modernizacja świetlicy wiejskiej w Komornikach, budowa świetlicy wiejskiej w Nagradowicach, rekultywacja
stawu w Komornikach i zagospodarowanie jego najbliższego otoczenia oraz rewitalizacja parku w Komornikach – mówi wójt Kemnitz. – Bardzo liczę na to, że inwestycje te szczęśliwie sfinalizujemy i będą one dobrze
służyć mieszkańcom naszej gminy.

– To bardzo ciekawy projekt, który z pewnością zmieni jakość życia
mieszkańców gminy Kleszczewo – mówi marszałek Woźniak. – Taki właśnie cel przyświeca projektom rewitalizacyjnym w regionie, które dofinansowujemy w ramach konkursu unijnego „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”. Niektóre z nich są jeszcze w trakcie realizacji, inne są już zakończone i niewątpliwie przyniosą dobre rezultaty.

UMWW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze