Poznań: 37-letnia pacjentka zmarła jednak z powodu koronawirusa

Szpital zakaźny Poznań
Ministerstwo zdrowia potwierdziło, że przyczyną śmierci zmarłej dziś w Poznaniu kobiety był jednak koronawirus. W ten sposób stała się szóstą ofiarą choroby w Polsce.

Przypomnijmy: pacjentka ze zdiagnozowanych bakteryjnym zapaleniem płuc trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Wolicy pod Kaliszem. Tam skierował ją lekarz rodzinny. To właśnie w trakcie leczenie wykryto u kobiety zakażenie koronawirusem.

Szpital natychmiast objęto kwarantanną, a pacjentkę, już w stanie ciężkim, przewieziono do Poznania. Niestety, nie udało się jej uratować.

Czy jednak przyczyną jej śmierci był koronawirus? Lekarze mieli wątpliwości ze względu na inne choroby, na które cierpiała pacjentka. ostatecznie jednak postawili diagnozę, że to właśnie zakażenie koronawirusem było przyczyną jej śmierci. W ten sposób kobieta stała się szóstą ofiarą pandemii w Polsce.

Jak się zaraziła? Okazało się, że ma kuzyna, który jako kierowca jeździł do Włoch i spotkała się z nim niespełna dwa tygodnie przed chorobą. Gdyby rodzina powiedziała o tym od razu, kobieta natychmiast zostałaby przewieziona do szpitala zakaźnego i od razu zdiagnozowano by koronawirusa. Niestety, rodzina kobiety zataiła przed lekarzami tę informację. Teraz cały szpital z chorymi oraz ponad 100 osób z otoczenia kobiety musi przejść 14-dniową kwarantannę domową. Wśród nich jest wiele dzieci, bo zmarła była przedszkolanką,

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: