Poznań 24-27 czerwca. Co robić w tygodniu w Poznaniu?

Festiwal Malta z Polskim Teatrem Tańca i rozgrzewkami ruchowymi dla wszystkich, koncerty i… zwiedzanie stadionu Szyca. Ostatni tydzień czerwca zapowiada się bardzo ciekawie!
Rozgrzewki na placu Wolności / Generator Malta 24 czerwca @ 11:00 – 12:00

Malta Festival Poznań 2019 21-30 czerwca SZYKUJEMY SIĘ NA POKÓJ / GET READY FOR PEACE Nie od dziś wiadomo, że ciało i głowa to jedno. Więc po intelektualnych pobudzeniach czas na ruch! Wewnętrzna i zewnętrzna równowaga, elastyczność oraz wytrzymałość ciała – sprawdzimy jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala zbliżyć się do siebie. Rozgrzewki poprowadzą trenerzy, aktorki i performerki oraz artyści festiwalowi. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Obiecana Ziemia Obiecana | Malta Festival 24 czerwca @ 21:00 – 25 czerwca @ 22:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Najnowszy spektakl Polskiego Teatru Tańca jest epicką opowieścią o naszych dziejach, czytanych jako odwieczna historia wykluczania — począwszy od Wielkiego Wybuchu, aż po 2019 od atomu do sztucznej inteligencji. Widzowie będą mieć okazję szczególnie blisko spojrzeć na Człowieka i jego działania w imię szeroko pojętych praw. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Facylitacja Spotkań 25 czerwca @ 15:00 – 20:00
Collegium Da Vinci, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

Wspólnie z ICF Poznań zapraszamy na warsztaty poświęcone Facylitacji spotkań. FACYLITACJA “Trzy główne powody marnotrawstwa w firmie to nieefektywne spotkania, niejasne cele oraz słaba komunikacja w zespole”. (Microsoft Office survey). Wiele definicji określa facylitację jako zbiór narzędzi i metod, które ułatwiają grupie realizować cel poprzez zaangażowanie grupy. Dla nas jednak facylitacja to coś więcej niż prowadzenie warsztatów, jest to umiejętność współpracy z uczestnikami i procesem grupowym tak, aby finalnie osiągnąć poziom autonomicznego pokonywania wyzwań i trudności przez grupę. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Granica. Na krawędzi Europy / Spotkanie z Kapką Kassabovą 25 czerwca @ 18:00 – 19:30
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Spotkanie z Kapką Kassabovą, autorką książki prowadzenie: Piotr Oleksy. Scena Nowa / bilety: 2 zł. Bułgarsko-turecko-greckie pogranicze to jeden z najdzikszych zakątków Europy, fascynujący monumentalną przyrodą, w której cieniu tasują się karty historii. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Michał Obrębski Trio 25 czerwca @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Poznański zespół grający cięższe odmiany jazzu. Dużo groovu, improwizacji i eksperymentów! Michał Obrębski Trio to zespół powstały w Poznaniu w marcu 2017 roku. Grają cięższą odmianę jazzu. Ich inspiracją są m.in. The Aristocrats, Scott Henderson, Joe Satriani. Jednak autorskie utwory mają własny charakter odbiegający od twórczości innych wykonawców. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Rozgrzewki na placu Wolności / Generator Malta 26 czerwca @ 11:00 – 12:00

Nie od dziś wiadomo, że ciało i głowa to jedno. Więc po intelektualnych pobudzeniach czas na ruch! Wewnętrzna i zewnętrzna równowaga, elastyczność oraz wytrzymałość ciała – sprawdzimy, jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala zbliżyć się do siebie. Rozgrzewki poprowadzą trenerzy, aktorki i performerki oraz artyści festiwalowi. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Sanatorium dla wszystkich istot / Generator Malta 26 czerwca @ 16:00 – 20:30
Stadion im. Edmunda Szyca, ul. Dolna Wilda

Park miejski podlega kontroli człowieka: poprzecinany jest asfaltowymi ścieżkami, systematycznie używa się środków ochrony roślin. W przeciwieństwie do parku, teren nazywany nieużytkiem rozwija się samodzielnie: jest wykorzystywany przez wiele organizmów żywych, to także miejsce najczęstszego kontaktu mieszkańców miast z przyrodą. Na opuszczonym Stadionie im. E. Szyca Anna Siekierska otwiera Sanatorium dla wszystkich istot w nim żyjących. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Mikrowyprawy w wielkim mieście / Spotkanie z Łukaszem Długowskim 26 czerwca @ 18:00 – 19:30
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Wypoczynek kojarzy się nam z koniecznością wzięcia urlopu i wyjazdem na kilka dni z miasta, gdzieś daleko. Tymczasem Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik, który sam o sobie mówi, że jest „uzależniony od miejsc niepopularnych i wyzwań”, odkrywa przed nami, że… można wypocząć w środku tygodnia, nawet w samym centrum wielkiego miasta. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jazz Top w Blue Note: Churnchetz – Teepe – Hart 26 czerwca @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Koncert nowo utworzonego międzynarodowego tria, które przekracza wszelkie granice grania standardowego jazzu oraz swingu. W skład zespołu wchodzi legendarny perkusista Billy Hart – żywa legenda, występująca od ponad sześciu dekad. Grał z Wessem Montgomery (w latach 60.), Herbie Hancockem i Milesem Davisem (w 70.), a obecnie występuje i nagrywa z formacją The Cookers. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Slam poetycki w KontenerART #2 // Slam z rekwizytami 26 czerwca @ 20:00 – 22:00
KontenerART, Ewangelicka

Slam poetycki czyli zderzenie stylów Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest slam, to będzie to doskonała okazja do zapoznania się z energią sceniczną i siłą słowa młodej poznańskiej sceny poetyckiej. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

FOBOS – Companhia de Dança de Almada | Malta Festival 26 czerwca @ 21:00 – 22:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Festiwal Malta 2019 zaprasza na portugalski spektakl taneczny “FOBOS” produkcji Companhia de Dança de Almada! Spektakl jest swoistym studium nad strachem jednostki, próbą zrozumienia tego, co i dlaczego nas przeraża. Strach to część naszego codziennego życia, uniwersalna emocja, która zmusza nas do kwestionowania własnej odwagi. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Pawilon: Manifesty przyszłości / Festiwal Malta 2019 26 czerwca @ 21:30 – 22:30
Plac Wolności w Poznaniu Poznan

Manifesty przyszłości: 2001 performans / sztuki wizualne Møzaika & Kuba Matuszczak 26/06, g. 21.30 ⊜ Manifesty przyszłości x Krótkie spięcia: „Virus Tropical”, reż. Santiago Caicedo film 26/06, g. 23.00 wprowadzenie: dr Andrzej Marzec ⊜ Manifesty przyszłości: Jak stworzyć jutro? spotkanie / dyskusja 30/06, g. 19.00 prowadzenie: Edwin Bendyk. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Rozgrzewki na placu Wolności / Generator Malta 27 czerwca @ 11:00 – 12:00
Plac Wolności w Poznaniu Poznan

Nie od dziś wiadomo, że ciało i głowa to jedno. Więc po intelektualnych pobudzeniach czas na ruch! Wewnętrzna i zewnętrzna równowaga, elastyczność oraz wytrzymałość ciała – sprawdzimy jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala zbliżyć się do siebie. Rozgrzewki poprowadzą trenerzy, aktorki i performerki oraz artyści festiwalowi. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

The Amity Affliction + Crystal Lake, Cane Hill /27 czerwca @ 18:30 – 22:30
Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A

Kraina Oz znana jest nie tylko z kangurów, ale także ze znakomitego metalcore’u! Jednym z najbardziej popularnych zespołów jest właśnie The Amity Affliction. Koncert odbędzie się w poznańskim Klub u Bazyla, na którym grupa będzie promować swój ostatni album „Misery”. Nie zabraknie jednak także starszych utworów z poprzednich albumów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Premiera teatralna: HAŃBA / Festiwal Malta 2019 27 czerwca @ 19:00 – 21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Premiera teatralna: HAŃBA reż. Maciej Podstawny, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach Adaptacja sceniczna jednej z najbardziej znanych i cenionych powieści Johna Maxwella Coetzeego – noblisty i dwukrotnego zdobywcy Nagrody Bookera. Akcja książki rozgrywa się w RPA. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Silent Disco / Festiwal Malta 2019 27 czerwca @ 23:00 – 28 czerwca @ 04:00
Plac Wolności w Poznaniu Poznan

Po zmroku plac Wolności zamieni się w festiwalowy klub silent disco! Zagrają: legendarne trio NOS i poznańscy DJ-e, a także, po raz pierwszy artyści i artystki zaproszeni przez Generator Malta oraz portugalscy DJ-e zaproszeni przez kuratora Idiomu, Nástio Mosquito. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Więcej informacji o imprezach w tym tygodniu znajdziecie w naszym Kalendarium.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze