Poznań: ZKZL zbuduje nowe osiedle. Na Opolskiej

ZKZL Opolska fot. ZKZL
1400 mieszkań, z tego 287 w pierwszym etapie i oddane w 2022 roku. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych właśnie ogłosił przetarg na budowę osiedla mieszkalnego przy ul. Opolskiej.

W ramach pierwszego etapu zaprojektowano 5️ budynków. Dwa z nich są pięciokondygnacyjne, kolejne dwa czterokondygnacyjne, a ostatni planowany budynek posiada trzy kondygnacje. We wszystkich znajdą się mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe.

Na terenie inwestycji znajdzie się aż 3️8 mieszkań dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami, a kolejne 4️0 będzie można dostosować do ich potrzeb. Dwa z pięciu budynków będą dedykowane dla seniorów.

Ale budynki, jak się okazuje, to nie wszystko. Osiedle ma być zaprojektowane kompleksowo, wraz z częścią rekreacyjną. ZKZL przygotował holistyczną koncepcję osiedla z innowacyjnym wykorzystaniem zbiornika retencyjnego, który nie tylko będzie zbierał wodę deszczową z osiedla oraz kolejnych etapów inwestycji – ale stworzy też przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową wokół niego. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiedle zyska więcej terenów zielonych przy jednoczesnej dbałości o ekologię.

ZKZL planuje rozpoczęcie inwestycji jeszcze w tym roku. Oddanie budynków dla mieszkańców powinno nastąpić na początku 2022 roku. Docelowo na terenach przy ul. Opolskiej ma powstać prawie 1️400 mieszkań. To największa inwestycja ZKZL w historii.

ZKZL, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: