Poznań: 21 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych w ramach akcji „Smog”

W środę w Poznaniu 21 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne. To wynik ostatniej akcji „Smog”, która odbywała się w całym kraju.

Policjanci na terenie całego kraju kontrolowali stan techniczny samochodów na polskich drogach. Funkcjonariusze sprawdzają, czy pojazdy poruszające się po drogach mają aktualne badania techniczne oraz czy są one zgodne ze stanem faktycznym, np. czy nie dochodzi do wycieku płynów, czy samochód nie emituje dużej ilości spalin oraz czy zachowane są normy jeśli chodzi o hałas. Zgodnie z przepisami, za przekroczenie norm emisji czy inne wykroczenia wpływające negatywnie na środowisko, grozi mandat karny oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego samochodu.

Celem takich działań jest wyeliminowanie niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu i nadmiernie zanieczyszczających środowisko.
– W większości przypadków silnik emitował spaliny w ilości przekraczającej dopuszczalną normę. Zdarzało się też, że w aucie występowały usterki, które eliminowały je z dalszej jazdy, najczęściej był to uszkodzony silnik – tłumaczy Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: