laboratorium szpital fot. pixabay

Poznań: 13 aktywnych ognisk koronawirusa w powiecie

Jak podsumowała Poznańska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, w powiecie poznańskim i samym Poznaniu jest obecnie 13 aktywnych ognisk koronawirusa.

To sporo, jednak w każdym przypadku działania zostały podjęte szybko i okazały się skuteczne o tyle, że udało się jeśli nie powstrzymać to przynajmniej zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.

Największym ogniskiem i najbardziej rozwojowym jest nadal ognisko w w firmie Arjo w Komornikach – obecnie zakażenie stwierdzono tam u 15 osób. W Suchym Lesie, w komisariacie, mamy już 8 zakażonych, a w Biskupicach z kolei, w firmie Modertrans, jest 7 zakażonych. Także 7 stwierdzono po uroczystości w kościele protestanckim, a 5 po weselu w Swarzędzu i chrzcinach w Tarnowie Podgórnym. To kolejne dowody na to, że – jak podkreśla sanepid – należy unikać zgromadzeń i spotkań z większą liczbą osób, jeśli jest to możliwe.

Dziś stwierdzono także zakażenie u jednego z pracowników Volkswagena. Firma podjęła już środki ostrożności: zdezynfekowała miejsce pracy zakażonego pracownika, zapłaci także za testy pracowników, którzy mieli z nim kontakt i mogli się zarazić.

Obecnie w Poznaniu i powiecie poznańskim są 232 przypadki zakażeń koronawirusem.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze