laboratorium szpital fot. pixabay

Poznań: 115 tysięcy złotych – tyle wynoszą kary od sanepidu

Na taką kwotę jak dotąd nałożył kary Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu na osoby, które nie przestrzegają zasad kwarantanny i izolacji. Grzywny dostało 17 osób.

Od 1 kwietnia – jak przypomina PSSE – obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19. Za złamanie przepisów – nieprzestrzeganie zasad kwarantanny i izolacji –  nakładane są kary pieniężne.
– W Poznaniu i w powiecie poznańskim nałożono dotąd kary wobec 17 osób, a których łączna wartość wynosi 115 tysięcy złotych – mówi Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa PSSE w Poznaniu.

Na terenie Poznania i powiatu poznańskiego z powodu podejrzenia korona wirusa objętych nadzorem epidemiologicznym jest 625 osób, hospitalizowanych (z potwierdzonym wynikiem dodatnim) 16 osób,
poddanych izolacji 76 osób a kwarantannie 549. Wyleczone zostały 24 osoby.

PSSE, el

1
Dodaj komentarz

avatar
gość
gość

bo najłatwiej karać ludzi. Dlaczego Sanepid nie sprawdza firm zwłaszcza zakładów pracy chronionej gdzie w ogóle się nie dba o ludzi i ich bezpieczeństwo a nawet można powiedzieć że w okresie pandemii jest gorzej niż przed.