Marszałek Marek Woźniak, Krzysztof Urbaniak, prezes WARP fot. UMWW

Poznań: 100 milionów dla wielkopolskich przedsiębiorców

Marszałek Marek Woźniak podpisał z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na przekazanie 100 milionów złotych na wsparcie mikro i małych przedsiębiorców z Wielkopolski, którzy z powodu pandemii koronawirusa utracili istotną część przychodów i odnotowali straty finansowe.

Projekt nosi nazwę „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” i umożliwia przekazanie środków przedsiębiorcom na utrzymanie działalności i funkcjonowanie w warunkach kryzysowych w sytuacji nagłego niedoboru kapitału. Pieniądze pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, pozostającego w gestii samorządu województwa wielkopolskiego.

– Wsparcie w postaci bezzwrotnych grantów to dobre koło ratunkowe dla naszych przedsiębiorców – podkreśla marszałek. – Dziś szczęśliwie finalizujemy prace nad tym instrumentem finansowym z nadzieją, że między innymi dzięki niemu firmy, które utraciły płynność finansową z powodu pandemii, nadal będą mogły funkcjonować na wielkopolskim rynku.

Dystrybucją środków zajmie się Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która wyłoni firmy w postępowaniu konkursowym.

– Rozpoczęcie naboru wniosków planujemy na koniec lipca. Szacujemy, że kwalifikacja do dofinansowania potrwa 3-4 dni, a dystrybucja tych środków będzie bardzo szybka. Przedsiębiorcy potrzebują pomocy tu i teraz – podkreśla Krzysztof Urbaniak, prezes WARP.

Projekt grantowy realizowany jest w ramach Poddziałania 1.5.2 „Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu” WRPO 2014+. Decyzja Zarządu Województwa Wielkopolskiego o udzieleniu dofinansowania projektowi „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa” związana jest z podjęciem natychmiastowych działań ograniczających i zapobiegających skutkom pandemii wirusa SARS-CoV-2 w tym do zaspokojenia pilnych potrzeb przedsiębiorców oraz łagodzenia negatywnych skutków gospodarczych na terenie Województwa Wielkopolskiego. Dotychczas w ramach Podziałania 1.5.2 wybrano do dofinansowania projekty o całkowitej wartości ponad 1 912 000 000,00 zł.

UMWW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze