W Zespole Szkół Społecznych nr 1 z samego rana zauważono zadymienie w kotłowni. Natychmiast wezwano straż pożarną i ewakuowano dzieci oraz pracowników. Nikomu nic się nie stało, a pożar szybko ugaszono.
22 listopada tuż po godzinie 7.00 rano w kotłowni placówki zauważono zadymienie. Dyrekcja wezwała straż pożarną, a także ewakuowała wszystkie osoby obecne w budynku. Jak informują wielkopolscy strażacy, na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej. Okazało się, że w kotłowni doszło do niewielkiego pożaru, który został szybko opanowany i uczniowie mogli wrócić na lekcje.