Pożar w sortowni odpadów. Interweniowały trzy zastępy strażaków

KP PSP Oborniki

W nocy z 4 na 5 lipca w sortowni odpadów w miejscowości Świerkówki doszło do pożaru maszyny sortującej makulaturę i odpady papierowe. Interweniowały trzy zastępy strażaków. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pożar zauważono 5 lipca po godzinie 1.00, a strażacy otrzymali wezwanie o 1.18.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że pożarem objęta jest maszyna sortująca makulaturę oraz znajdujące się w jej pobliżu odpady papierowe – wyjaśnia mł. bryg. Leszek Walczak z KP PSP Oborniki. – W pobliżu miejsca pożaru znajdowały się również dwie maszyny służące do przemieszczania makulatury, a na terenie całego zakładu występowało bardzo silne zadymienie. Dodatkowo w dość bliskiej odległości od palącej się maszyny znajdowała się hala magazynowa wypełniona masa makulaturową.

Strażacy podali dwa prądy wody na palącą się maszynę, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a po ugaszeniu ognia sprawdzili maszynę i pogorzelisko z pomocą kamery termowizyjnej, by wykluczyć ponowne zapalenie się odpadów papierowych. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały 3 zastępy w sile 13 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej: KP PSP Oborniki, OSP Ocieszyn i OSP Maniewo. Nikt nie nie odniósł żadnych obrażeń i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej.

Podziel się: