piątek, 23 lutego, 2024

Pożar w Międzychodzie ugaszony. Mieszkańcy wrócili do domów

Mieszkańcy kamienic, którzy zostali ewakuowani z domów z powodu pożaru przy ulicy Mostowej 2, mogli dziś wrócić do domów. Jednak nie ze wszystkich budynków mogą korzystać.

Przypomnijmy: 13 stycznia rano w budynku przy ulicy Mostowej 2, w którym mieścił się sklep ze sprzętem RTV i AGD, zauważono ogień. Strażacy natychmiast ruszyli do gaszenia budynku – w szczytowym momencie na miejscu pracowały 44 zastępy! – ale sytuacja była bardzo trudna. Oprócz sklepu i zgromadzonego w nim sprzętu zapaliły się również opony, składowane po sąsiedzku, co spowodowało ogromne zadymienie całej okolicy i konieczność wyłączenia z ruchu odcinka obwodnicy Międzychodu.

Strażacy i policjanci apelowali do mieszkańców okolicy ulicy Mostowej, by nie otwierali okien i unikali wychodzenia na zewnątrz. Ale ostatecznie zadymienie okazało się tak duże, że mieszkańców pobliskich budynków, około 50 osób, trzeba było ewakuować.

14 stycznia Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że akcja gaśnicza trwała do późnych godzin nocnych i już została zakończona.
“Na chwilę obecną osoby ewakuowane mogą już wrócić do swoich mieszkań” – czytamy w komunikacie. – “Jednocześnie, ze względu na zły stan konstrukcji budynku objętego pożarem, niemożliwe jest korzystanie z pomieszczeń, wiat, garaży i budynków gospodarczych, graniczących oraz znajdujących się w strefie wyznaczonej przez służby ratownicze za pomocą taśmy ostrzegawczej. Ostateczną decyzję w tej sprawie wyda Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego”.

Oględziny zaplanowano na 14 stycznia przed południem.

Źródło: KPP Międzychód
Strona głównaMiędzychódPożar w Międzychodzie ugaszony. Mieszkańcy wrócili do domów