piątek, 23 lutego, 2024

Ogromny pożar i duże zadymienie. Służby apelują o zamykanie okien

W Międzychodzie na ulicy Mostowej wybuchł groźny pożar. Policjanci i władze miasta apelują do mieszkańców, by nie wychodzili z domu w tej okolicy i szczelnie zamykali okna. Gaszenie pożaru trwa.

Pożar zauważono 13 stycznia rano w budynku, przy ul. Mostowej 2, w sklepie ze sprzętem RTV i AGD.
“Ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na duże zadymienie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie apeluje do mieszkańców o: unikanie przebywania na terenach zadymionych, nieporuszanie się bez koniecznej przyczyny w rejonie od ulicy Mostowej w kierunku Sierakowa, szczelne zamknięcie okien” – informują międzychodzcy policjanci. – “Informujemy również, że w związku z powyższym konieczne było zamknięcie miejskiej obwodnicy Międzychodu”.

Ulica Mostowa znajduje się w zachodniej części miasta i tam zadymienie jest bardzo duże, a dodatkowo mieszkańcom daje się we znaki zapach palonej gumy. Apel do mieszkańców wystosowały też władze gminy.
“Gmina przygotowała autobus do ewakuacji dla mieszkańców ościennych budynków, który będzie przewoził potrzebujących na Salę Sesyjną oraz Halę Sportową w miarę występujących potrzeb” – informuje gmina w komunikacie.

Aktualizacja

Pożar został ugaszony. Więcej informacji tutaj.

Źródło: KPP Międzychód
Strona głównaMiędzychódOgromny pożar i duże zadymienie. Służby apelują o zamykanie okien