Pożar w kamienicy. Ewakuowano dziewięć osób

pożar Krzyż fot. KP PSP Czarnków

W nocy z 9 na 10 marca doszło do pożaru mieszkania na drugim piętrze w kamienicy w Krzyżu Wielkopolskim. Strażacy musieli ewakuować dziewięć osób, w tym dzieci. Akcja była trudna, bo cała klatka schodowa była pełen dymu.

Jak informują strażacy z KP PSP Czarnków, zgłoszenie o pożarze otrzymali 10 marca o godzinie 1.39.
– Do działań zadysponowano zastępy z JRG Trzcianka, OSP KSRG Krzyż Wielkopolski i OSP KSRG Drawsko – informuje mł. kpt. Ireneusz Łukaszewski z KP PSP Czarnków. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że z mieszkania znajdującego się na drugim piętrze wydobywa się na klatkę schodową dym oraz że lokatorka mieszkania opuściła je przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania polegały na oddymieniu klatki schodowej w celu przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców kamienicy, lokalizacji i ugaszeniu pożaru, oświetleniu terenu działań, a następnie usunięciu nadpalonych elementów wyposażenia mieszkania.

Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy jeszcze sprawdzili wszystkie mieszkania urządzeniami pomiarowymi, ale na szczęście nie stwierdzili obecności żadnych niebezpiecznych substancji. Przyczyna pożaru było prawdopodobnie zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym. Gaszenie pożaru trwało prawie 3 godziny, a wzięło w nim udział 6 zastępów strażaków.

Podziel się:

Ostatnio dodane: